Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen hogy kell bejelent...

Munkahelyen hogy kell bejelenteni? Veszélyeztetett terhesség?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni,hogy ha x.y teherbe esik,akkor mi annak a módja, ahogy ezt a munkáltatóval is közölje?

Továbbá aki veszélyeztetett terhes, az nem dolgozik. Ergo fizetést sem kap? Ez hogy működik?


Köszönöm a válaszokat.


2014. máj. 26. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A főnöködnek szólsz és írásba is adhatod, hogy babát vársz, és a szülés várható ideje ez és ez.Eddig is eddig szeretnél dolgozni.

Ha veszélyeztetett terhes lennél, akkor betegállományban leszel, annak megfelelő fizetést kapsz.

2014. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Írásban 2 példányban jelentsd be, hogy terhes vagy, mikorra várható a szülés időpontja. A saját példányodat irattasd alá, pecsételtesd le hogy átvették (később ne legyen esetleges vita a bejelentés időpontjából), mert így vagy csak védett. Ha veszélyeztetett terhes vagy akkor nőgyógyász ajánlásával a háziorvos vesz táppénzre. (Fizetést ezen időszak alatt nem kapsz csak táppénzt, ez a nettód 50-60% -ával fog kb. megegyezni.)
2014. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem lenne baj tudni,hogy mennyi most a garantált bérminimumot alapul véve az az összeg,amit akkor kapnék,ha veszélyeztetett terhes lennék. Mert ugye rendes táppénznél,ha 1 hétig nem jövök kb. 5 ezerrel kevesebb a fizum. Eddig max két hétig voltam táppénzen egyfolytában. Akkor 10 ezerrel kaptam kevesebbet.

Közalkalmazott vagyok,ha ez számít valamit. br.118ezer.



Még egy KÉRDÉS:


Ikrek esetén is ugyan annyi szülési szabadságot kap az apuka,mint egy gyerek születésénél? Mennyi nap az pontosan?

2014. máj. 26. 18:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A veszélyeztetett terhes táppénz (50-60%) min. 10%-kal kevesebb mint a sima táppénz (évente az első 15 nap 70%). Te bruttó 59-70 ezer táppénzt kapnál. De ha tényleg veszélyeztetett vagy (nem pedig csak magadtól úgy döntessz, hogy a terhesség alatt nem akarsz dolgozni, vagyis nem megalapozott a veszélyeztetettség) az nem választás kérdése, hogy tàppénzen akarsz e lenni vagy sem. Ikreknél apuka azt hiszem 8 napot maradhat otthon a szülés utáni 2 hónapban.
2014. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"bruttó 59-70 ezer táppénzt kapnál"


nettot akartál írni? Mert a brutto 1180 ezernek most 77 ezer e nettoja.

2014. máj. 26. 19:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtam, bruttó 59-70 ezret kapnál, mert ennyi 118 ezer 50-60%-a (attól függ, hogy mennyi ideje dolgozol), ezt nettósítsd úgy kapod meg a táppénzed nettó összegét.
2014. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit kapsz nettóban?

(Ha már van megszakítás nélkül két ledolgozott/biztosított éved akkor a nettódat szorozd 0,6-tal, vagyis 60% táppénzt fogsz kapni, ha csak 1 éve van munkahelyed akkor a nettódat oszd el kettővel, vagyis 50% táppénz fog járni neked).

2014. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagyis 38-46 ezer lenne a nettó táppénzed.
2014. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb írásban közölni a terhességet és erről (mármint arról, hogy írásban bejelentetted) igazolást kérni, így abszolút védett vagy. Nálunk mondjuk elég volt szóban bejelenteni a közvetlen felettesnek és kész, de sajnos az ilyen a munkahelyből van kevesebb.

A veszélyeztetettségnél az is fontos, hogy mi miatt vagy veszélyeztetve, mert nem feltétlenül ír ki automatikusan az orvos, legalábbis nálunk. Én a pajzsmirigyem miatt vagyok veszélyeztetett, ami szerintem egy kisebb kockázati tényező. Ez azzal jár, hogy többször vizsgálnak, mint egy normál lefolyású terhességnél és bármikor mondhatom, hogy köszönöm, akkor holnaptól maradnék otthon, de egyébként dolgozhatok, amíg minden rendben van. Értelemszerűen onnantól táppénz jár, amit már a többiek leírtak.

2014. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönom az infokat. Van 2 eves munkaviszonyom,tehat akkor 0,6 -al kell szoroznom.
2014. máj. 27. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!