Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy terhes vagyok?

Lehet, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Még a nemvárt előtt vagyok egy héttel, de a mellem nagyon feszül, fáj (ha fekszem, akkor is), néha ólmos fáradtság tör rám, van, hogy bőséges vacsora után is farkaséhes vagyok, máskor meg alig kívánom az ételt, családtagjaim szerint ingerült vagyok.

2014. máj. 27. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
majd azért írd meg mi volt :)
2014. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
hidd el, nem kell hozzá annyira akarni, elég ha rajta vagytok az ügyön, aztán máris jön mindenféle tünet :) én sem voltam "rágörcsölve", de mégis a három sikertelen hónapban is tüneteket produkáltam :D persze lehetséges ettől :) drukkolok
2014. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
bocsi de szerintem nem vagy terhes....egy héttel még nem produkálsz ilyen tüneteket....max ha volt ovud a progi dolgozik....jó lenne ha hőmérőznél, mert így folyton csak találgatni fogsz.....hidd el eléggé benne vagyok már a témában és nem rosszat akarok neked csak segíteni....a kajálás utáni farkasétvágy hipozásra utal....miket és hogyan eszel ? Mozogsz ? Szénhidrát alapú diéta keress rá....sajnos az inzulin nagyon csúnya dolgokat tud tenni ha nincs rendben......a mellfeszülés lehet pms és babás tünet is .....de az is lehet hogy előbb volt ovulációd mint te gondolod és babás lettél ! :) Ezért jó a hőmérőzés: útmutató, hogy volt e peteérésed és ovud....erre is rákeresve sok infót fogsz találni....
2014. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hallottam az IR-ről igen :(


Nekem amúgy normál értékű szokott lenni a vércukrom általában, de elmegyek majd egy terheléses vércukorszint vizsgálatra, hátha beutalnak...háziorvos utalhat be, ugye?

2014. máj. 27. 23:41
 15/17 anonim ***** válasza:
sajnos nagyon nehezen adják meg az áment rá....nekem a glükoz éhomi 5 az éhomi inzulin 8,6 a nőgyógyim nak fel sem tűnt de sok olyan emberrel vagyok kapcsolatban akik IR-esek és a 8,6 már enyhe IR lehet....tehát a háziorvostól kell kérni az endokrinológiára beutalót mivel az inzulin hormon így csak az endo nézhet terhelésest....de ha Budapesten élsz akkor nagyon ajánlom a Mens Mentist...sajnos ez pénzes viszont nagyon alaposak......ha hullik a hajad, van hirtelen felszedett túlsúlyod főleg haskörnyékén, édesség utáni vágy.....akkor ezeket az endon megerősítésként el lehet mondani. Egyébként sajnos nekem olyan ismerősöm is van nem egy, hogy nem ducik sőt és még is IR-esek.
2014. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hello :) Az IR miatt írnék most Nektek. Nem tudom, hogy ha házilag mér valaki vércukor szintet, az mennyire hasonlít arra, amikor orvosi körülmények között végeznek terheléses vércukor vizsgálatot, csak kíváncsi voltam, mi fog kijönni így, első körben.


12 óra körül ebédeltem, majd este 17.48-kor megmértem egy diabéteszes ismerősöm vércukorszint készülékén (aki több évtizede diabéteszes)az éhgyomri értékemet (gondolom, ha az ebéd után eltelt majdnem hat óra, az már akkor éhgyomri értéknek számít...vagy nem? Javítsatok ki, ha tévedek, mert nem vagyok nagyon otthon ebben :))és akkor az éhgyomri 4,7 volt, majd rá másfél órára (biciklizés után) 5.0 volt az értékem.


Majd persze el szeretnék menni orvosi terheléses vizsgálatra is, de ezek így nagyjából egész jó értékek, nem? Nálam magas vércukor érték még nem volt, alacsony viszont már igen. Régebben, ha 10 vagy 11 óráig nem ettem, akkor volt, hogy lezuhant 2-es érték alá, ezért azóta mindig reggelizek. De ez kizárólag akkor, ha kimaradt a reggeli, és már kopogott szemem az éhségtől.

2014. máj. 29. 19:45
 17/17 anonim ***** válasza:
az inzulin és a glükoz két külön dolog és éhgyomorra kell...ez így fals érték....
2014. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!