Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg sok reggelire 2...

Tényleg sok reggelire 2 toastkenyeres melegszendvics és egy kis bögre tejeskávé?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint ez sok,de reggel már úgy kelek,hogy korog a gyomrom. Szerinte így nagyon hamar el fogok hízni,pedig eddig még egy kg sem jött fel (26 hetes vagyok). Ti mit és mennyit reggeliztek?
2014. máj. 28. 08:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ez nem sok egyáltalán...én nem vagyok már terhes de én ettől nagyobb adagokat ettem reggelire, és nem híztAm el :)
2014. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy!!!

Én pl. du. 2 után nem tudtam semmit enni a gyümölcsön kívül, mert akkor éjjel olyan savam jött fel, hogy azt hittem, megfulladok. Én ennél jóval többet reggeliztem)tejet, kenyeret, halat, kolbászt, lekvárt, mikor mit), én is éhes voltam, és kívántam az ételt.

4630 grammos babát szültem, és 6,4 kilót híztam összesen.

A védőnő biztos jót akar, de téved szerintem.

2014. máj. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

miiii???? na ne már! én ugyan még nem vagyok kismama...de most is többet eszek, mivel 7-kor, 10-kor, 12-kor 3-kor, 6-kor, 9-kor eszek....

így nekem kb. 1 melegszendvics jut 7 órára, és kv. 10-re mondjuk a második és kv, ebéd az ugye kicsit több....

49 kg/163 cm vagyok :)

Nem értem a védőnőd. Még nem is híztál? akkor meg? ha nem zabálod végig a napot akkor nem hiszem, hogy elhíznál. Gondolom akkor nem is vagy hízásra hajlamos :O

én első babával 10 kg-ot híztam, 5,5 kg maradt rajtam, fél év alatt eltünt.

2014. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

4 nagy szelet kenyérből készítek magamnak 2 melegszendvicset, amiben van 4 szelet sajt, 6 szelet sonka, pizzakrém, majd a végén majonéz a tetején.

Ehez cola:)

Mád még utánna ennék valami finomat, fél kg. Eper:)


Amennyit te eszel, nekem az a diétás koszt:)


Nem terhesen kell fogyózni, és odafigyelni az alakra.


Lett is egy 4,5 kg-os fiam:)


16kg szedtem fel, 10 lement a szüléssel a kórházban.

2014. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem is akarok diétázni,nem is tudom,hogy bírnám :-D lehet,hogy csak ,,félt" a védőnő,mert az első babámmal 26 hetes koromra már 13 kg plusznál jártam,viszont vele tényleg zabáltam és nem keveset. Most próbálom tartani magam,nem éhezek,de nem eszek minden korgás után szendvicset pl,inkább több joghurtot,zöldséget,de most kívánom is ezeket. A fiammal csak sütit,fagyit,hamburgereket akartam,meg is lett az eredménye,mert 30 kilót híztam. Csak nem értettem,hogy miért sok ez szerinte,szerintem sem egy nagy mennyiség,főleg reggel.
2014. máj. 28. 09:01
 6/25 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem úgy érti, hogy sok, hanem hogy nem tápláló és csak hízlaló.


A kenyeret nem kellene erőltetned, és nem tudom, mit teszel a szendvicsbe, de ha pl. májkrémet, akkor azt sem.


A tejeskávé szerintem mehet, persze cukor nélkül.


Szerintem csak aggódik, hogy olyanokat eszel, amik értéktelen szénhidrátok. :) Szerintem kérd ki a véleményét, hogy ő milyen étrendet javasol, nem diétát, hanem étrendet:)

2014. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A 3 éves fiam eszik ennyit. Na jó, ő nem kávét, hanem tejet vagy kakaót iszik.

Ez egyáltalán nem sok, még akkor sem, ha már felszedtél volna pár kg-ot.

Egyél nyugodtan, ha éhes vagy. Nem terhesen is eszik az ember, ha éhes. Ha éhes vagy, leesik a vércukrod, rosszul is lehetsz. Tehát, jó étvágyat és további szép babavárást!

2014. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a védőnőd idióta. Én reggelire hihetetlen mennyiségeket eszek, vékony vagyok, terhesség alatt sem híztam el. Sokkal fontosabb a többi étkezésnél figyelni. A bőséges reggeli egészséges. Én mindig meleget reggelizek; rántotta, sült virsli, melegszendvics, hozzá citromos-cukros tea, végül tejszínhabos tejeskávé kakaóscsigával, vagy lekváros kaláccsal.
2014. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Margit84 ***** válasza:
Én örülnék ha tudnék reggelizi... állandóan éhes vagyok, csak rosszul vagyok minden egyes falattól... Szerintem abszolút nem sok ez amit te megeszel reggelire...
2014. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de védőnőd elég hülye. Én minden reggel eszek egy zsemléből készített szendvicset vagy egy péksütit, vagy két szelet kenyeret teljes kiőrlésű lisztből és nem híztam sokat. Mindjárt szülök és 10 kg jött fel. A reggeli az egyik legfontosabb étkezés, ahol lehet bevinni szénhidrátot, sőt azt kell, hogy legyen energiád. Később sok fehérje, zöldség, gyümölcs és még szénhidrát is, csak kevesebb, mint reggel és így nem fogsz hízni, vagy nem sokat. Azért az, hogy 26 hetesen még nem híztál, elég furcsa. Vagy túlsúllyal kezdted a terhességet, mert úgy ok. Amúgy ilyenkor, ha normál súllyal kezdesz már kell lenni valamennyi hízásnak, mert a babód is fejlődik, magzatvíz, lepény. Ez azt jelentené, hogy te fogysz, ami nem baj, ha van túlsúlyod, de ha normál súlyban vagy, akkor nem a legjobb.
2014. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!