Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első 12 hétben biciklizés?...

Első 12 hétben biciklizés? Lehet? Elvetélhetek, vagy növelhetem vele a vetélés esélyét?

Figyelt kérdés

Kb. 5-6 hetes lehetek, orvos már látott, petezsák és szikhólyag már van. Azt mondta, hogy terhesen nem javasolt semmi olyan tevékenység, ami rázással jár: pl: futás, biciklizés.

A munkahelyemre mindig bicajjal jártam, ma már otthon hagytam.

Kisfiam viszont mindig kéri, hogy biciklivel vigyem oviba (nem nagy táv, 5 perces út oda, 5 vissza)

Lehet, vagy tényleg rakjam le legalább az első 12 hétben?


2014. máj. 29. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. Én pont akkor kezdtem el bicajozni, mikor terhes lettem, hogy karban tartsam a testem. Csak akkor hagytam abba, mikor a pocak miatt már kényelmetlen volt. Talán a legelején jobb vigyázni, de egy egészséges terhességnél a testmozgás semmilyen gondot nem okoz.
2014. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ameddig kényelmes addig lehet. Én 36 hetes vagyok de a mai napig bicajozom.
2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos, ebben az esetben a hollandok mar rég kihaltak volna.... Ott ugyanis normalis, hogy mindenhova biciklivel jarnak. A szomszéd asszonyom pénteken még tekert, szombaton szült, hétfőn mar a nagyobbik csemetével a hatamogott bicajhoztak valahova.
2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem a rázkódás a gond (attól nem vetélsz el), könnyebben megszédülhetsz, eleshetsz a biciklivel, közben a kormány megütheti a hasadat vagy pont egy autó kerekei alá eshetsz. Sokan bicikliznek a terhességük alatt, a te döntésed, hogy vàllalod e a szédüléssel, eleséssel járó kockázatot.
2014. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon rázós az út? Szerintem attól függ, kisterhesen még lekekertem 10-20 km-eket (bicikliúton, nem erdőben, járdaszegélyről sem ugrattam le, most 24+ hetesen csak az oviig mentem a gyerekkel (az is 4x 1,5 km) de kipróbálom majd a hosszabb távot is. Az egyensúly szokott probléma lenni egyeseknél, de arra szerintem rájössz az első 200-300 m-en belül, hogy nálad okoz-e gondot). Nem vagyok veszélyeztetett terhes.
2014. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem rázós az út, városban tekerek, ráadásul nyugis környéken, az egyik utcában a járdán megyek, tehát autó alá sem eshetek, ugratni én sem szoktam. :))
2014. máj. 29. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első 4 hónapban napi 20 km-t tekertem (oda 10, vissza 10) a munkahelyemre, a dokim azt mondta hogy okés, csak az eséssel vigyázzak. Később lesz csak veszélyes, amikor beütheted a pocakodat. Annyit olvastam valahol, hogy a sok rázkódástól nehezebben tapad meg a baba, persze ezt a 12. hét után olvastam, amikor már szerencsésen megtapadt. Egyébként sokan futnak is terhesen. Tapasztalatból mondom hogy sokkal jobb úgy végigcsinálni egy terhességet hogy sportolsz, mint ha nem.
2014. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy nem magával a tekeréssel van a baj, hanem azért mert balaesetveszélyes. Sok kismmaának alacsony lesz a vérnyomása, az első trimeszterbenb gyakran megszédül. Én is összeestem egyszer egyik pillanatról a másikra. Szóval azért. De aki jól érzi magát, nyugodtan, laza tempóban persze. A múltkor egy nő, aki veszélyeztetett és 5 évet várt a babára 10 hetesen bicajjal jött az orvoshoz. Szóval, ő így is elég biztonságosnak érzi :)
2014. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy rokonom Berlinben él(ahol szinte mindenki biciklivel jár) de a dokija azt mondta, hogy a terhessége alatt egyáltalán nem biciklizhet... Gondolom ha annyira ártalmatlan lenne, nem emelte volna ki pont ezt az 1-et...

szóval lehet, hogy minimalizálni kell

2014. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!