Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni? (Nagyon aggódom. )

Figyelt kérdés

Most járok a 8. terhességi hónapomban,már eléggé fáradt és aluszékony vagyok,de a kisbabám hál Istennek teljesen jól van,és növekszik,de ezzel együtt egyre jobban félek és aggódom is.Az orvosom azt mondta,hogy az első trimeszter után a harmadikban kell vigyázni nagyon,mert ebben a két periódusban a leggyakoribbak a vetélések és fertőzések.

Nekünk ugyan nincsen itthon háziállatunk,de az alattunk lakóknak (akik egyébként a párom rokonai)vannak. (egy emeletes ház felső szintjén lakunk mi,a rokonok alattunk,és közös a kapubejáró,és az előtte álló udvar is)Tehát az alsóknak van egy harci kutyájuk,akit egyébként nem neveltek támadásra,de leginkább szinte sehogy sem neveltek,és nagyon vadul nekimegy mindennek és mindenkinek,aki az útjába kerül.Rajtam már többször ejtett olyan sérüléseket,amelyek véreztek is,mert annyira felugrált rám,hogy nem tudtam a hasamat is védeni,meg a többi testrészemet is.Amikor ez már többedjére fordult elő,(igen,ők is látták,hogy mi történik,és nem tettek semmit)és mivel a pocakom már elég nagy,szóltam a rokonoknak,hogy azért ne engedjék már az elülső udvarra a kutyát,ha megnevelni nem tudják,mert nem szeretném,ha a kisbabámnak valami baja lenne.Mindezt teljesen normálisan,civilizáltan adtam a tudomásukra,egyáltalán senki ép eszű ember nem gondolta volna kívülről nézve sem,hogy én veszekedni akarok.Persze,a végeredmény az lett,hogy közölték,ők nem zárják be a kutyát (ilyet egyébként nem kértem tőlük,mert van elkerített,zárható kertünk,ami ráadásul sokkal nagyobb is),és hogy ez az ő házuk,és azt tesznek,amit akarnak.Közöltem velük,hogy egy társasházban nem tehetnek azt,amit akarnak,pláne,hogyha valakinek kockáztatják a testi épségét.Azóta nem állnak velem szóba,a páromra sem hallgatnak,és most azon gondolkodom,hogy mit tehetnénk ellenük.Szerintetek,ha jelzem a védőnőnek,hogy mi történt/történik nálunk,tudna tenni valamit az érdekünkben?



2014. máj. 31. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Először is nem kell a parázást túlzásba vinni, a dokid se egészen komplett, hogy ilyenekkel ijesztget. A 3. trimeszterben már pont, hogy nem sok esély van a bajra, amire meg van azt általában más okozza, vagy nagyon elnézik. A kutyával kapcsolatban viszont a védőnőnek hiába szólsz, inkább a polgármesteri hivatalba menj be és a közterületeseknek mondd.
2014. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem viszem túlzásba a parázást,ezt is le akartam írni fentebb,csak nem akartam túl hosszú szöveget idegépelni,mert senki se olvassa el.

A kutya,amiről szó van,nagy testű,súlyos állat,tehát,nem csak arról van szó,hogy sérüléseket ejt rajtam,hanem,ahogy felugrik rám,erővel lök meg,és eddig is csak a szerencsén múlt,hogy nem a hasamnak esett neki.Nem tudom,hogy voltál-e már terhes,de az érzést,ezt a borzasztó félelmet,szívesen átadnám,hogy érezhesd.A tanácsodat megfogadom,de ha van más ötleted is,írd le,kérlek!

2014. máj. 31. 13:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A védőnőnek ne szólj,mert még rád uszítja a gyámügyet-mondván,hogy a baba ha megszületik akkor veszélyeztetve lesz.

A rokonokkal ha nem tudsz megegyezni,akkor javaslom,hogy rendelj egy ilyet:


[link]


Remélem minden rendbe jön:)

2014. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De hogyan küldhetné rám a gyámügyeseket,ha éppen jelzem,hogy nem boldogulunk a problémával,és segítsen?

Amúgy nem jön be az oldal,amit linkeltél. :(

2014. máj. 31. 14:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Amit belinkeltem(nekem bejön) az a VATERA oldala.

Ha ott beírod a keresőbe,hogy:

kutya támadás ellen

akkor ki fog adni egy terméket(1990ft).

Nézd meg.


Egyébként a védőnőt Te igazán nem érdekled,csak a gyerek-hiszen érte Ő is felel és ha veszélyeztetve érzi a gyerekedet(akár a kutya miatt) akkor szólni fog a gyámügynek,hogy nem jó helyen lesz a gyerek.

Vagy mikor megszületik elköltöztök?

2014. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég zagyva és tagolatlan a szöveg, ezért bocs, ha ezt leírtad, de:


nem tudtok más felől bejárni a házatokba? Pl. az elkerített kerteteken nincs kapu?


Mert a védőnő egyszer kimegy hozzátok, legközelebb már a gyámüggyel fog menni, ezt garantálom.


Költözzetek el! Vagy, a ház külső részére építsetek lépcsőt. Ez nem egy társasház, ahogy írod, hanem egy ház, ami nem a tiétek, hanem a felső emeletén laktok. Jól értem?


Ennyi erővel albiban is lakhattok, ahol nincs őrült harci kutya és bunkó főbérlők:)

2014. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Nincsen sajnos más bejárat. :-( Akkor azon közlekednénk,és sajnos nem is megoldható a kiépítése,mert más házak kertjei határolják a hátsó kertet.

Amúgy a ház közös az alsó szinten élőkkel,tehát együtt fizetjük a ház jelzálogát,csak azért mondták nekem,hogy az ő házuk,mert a párommal nem vagyunk megházasodva,és én papíron nem leszek tulajdonos.

De itt most nem is ez a kérdés,hanem,hogy talán nincsen jogom a saját- és gyermekem tulajdon testi,lelki egészségéhez?Mert igazából azzal,hogy nem tesznek eleget a kérésemnek (hangsúlyozom nem követelésemnek)veszélyeztetik a babát,és olvastam más netes oldalon,hogy emiatt nem csak őket fogja feljelenteni az orvos,gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés miatt,hanem engem is,még akkor is,ha megpróbáltam a helyzetet kezelni.De most már elég rendesen félek,mert a védőnő pl két nap múlva érkezik hozzánk,és ha ő is épp kint találja a kutyát,akkor nem tudom,mi lesz...

2014. máj. 31. 15:16
 8/14 anonim ***** válasza:

"nem csak őket fogja feljelenteni az orvos,gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés miatt,hanem engem is,még akkor is,ha megpróbáltam a helyzetet kezelni."


Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld.:D A próbálást senki se hiszi el. Költözzetek el, ha nem akarod veszélyeztetni, ennyi a sztori. Amúgy a védőnő sok mindentől függ, pl. ha putris környéken laktok, akkor látott ő ennél már durvábbat is, ha meg elit környéken, akkor meg kiakad majd a kutyán.


"együtt fizetjük a ház jelzálogát" ezt nem tudom értelmezni, hitelét fizetitek? örökölte a pasid és a tesója? (vagy mindegy, valami rokon?)

Tulajdonrész elad, és ennyi. Költözzetek el, az egy hónaposodat is meg fogja sebesíteni, ha most téged is...

2014. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem olyan egyszerű eladni egy jelzáloggal terhelt lakrészt. Egyébként ilyen esetben, ha többszöri kérés, felszólítás után sem hajlandók kulturáltan megoldani a problémát, ne adj isten szocializálni a kutyájukat, feljelentést lehet tenni kutyával való veszélyeztetés szabálysértésben. Ha önálló kertrészetek van, ők kötelesek gondoskodni arról, hogy a kutya az ő kertjükből ne juthasson ki felügyelet nélkül. Egyik előző hozzászóló írta, az önkormányzatnál/jegyzőnél is jelezheted a problémát, nektek éppen annyi jogotok van a nyugodt élethez a saját ingatlanotokon, mint neki a kutyatartáshoz. Hát, a közös elülső kerttel sajnos nincs mit tenni. Igazán nekik kellene felfogni józan ésszel, hogy nem biztos, hogy mindenki szereti, ha kutyusok körbeugrálják, ezt tiszteletben kellene tartaniuk, de ehhez megfelelő intelligencia is kell. Sok kutyagazdi ismerősöm van, nekik ez természetes.
2014. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Sajnálatos helyzet ez, ha nem sikerül szép szóval megértetni velük, hogy téged zavar, ha rád ugrál a kutyájuk, illetve rendezni a helyzetet, sajnos hosszú hercehurca lehet belőle, elmérgesedett rokoni, szomszédi viszonnyal. Nehéz kérdés ez, én mindenféleképpen a jogi hercehurcák előtt mégiscsak megpróbálnék leülni, és értelmesen beszélni velük.
2014. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!