Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mennyit szabad tornázni?

Terhesen mennyit szabad tornázni?

Figyelt kérdés
Minden nap tornázok, ez nem baj? Illetve az izomláz ártalmas ilyenkor? Most kezdtem nemrég a tornát.
2014. jún. 1. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én heti 5-6-szor tornáztam napi 1 órát. Emellett minden nap sétáltam kb. 6 km-t. Az orvosom azt mondta, hogy mehet, mivel előtte is aktív életet éltem. Gyógytornásszal egyeztettem egyébként, hogy mit lehet, és mit nem. Izomlázam nem volt, nem tudom, hogy árt-e.
2014. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha már tornáztál, akkor nembaj. Mindent szabad, csak mértékkel. :) Nekem azt javasolták, hogy az első trimeszterben mindenfajta tornagyakorlatot szabad, a másodikban kerüld a haspréseket meg a hasi gyakorlatokat, a harmadikban pedig csak felsőtestre tornázz. Sok terhestorna videó van fent neten, abból is lehet szemezgetni, de én mindenféleképpen beszélnék a védőnőmmel, ő lehet többet tud mondani. :)
2014. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tornáztam előtte, most vagyok a 25. hétben és naponta tornázok. most izomlázam van, ez nem gond?
2014. jún. 1. 20:55
 4/5 A kérdező kommentje:
vádlira, combra tornázok napi fél órákat
2014. jún. 1. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ameddig jól esik, csináld nyugodtan. Az izomláz szoptatáskor nem ajánlott, mert állítólag megváltozik a tej íze tőle. Ha mozogsz, jobb lesz a vérkeringésed, ami neked és a babának is jót tesz.
2014. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!