Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elfolyik a magzatvíz,...

Ha elfolyik a magzatvíz, mennyi a max idő, amit károsodás nélkül kibír odabent a baba?

Figyelt kérdés

vagyis hány perccel/órával utána esedékes a szülés?Minidig megindul magától?És az összes víz egyszerre elfolyik?


csak kíváncsi vagyok,még nagyon korán vagyunk ehhez a 19+3hetünkkel


2009. dec. 31. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szia, én a magzatvíz elfolyása után 6 órával szültem. Először egy pukkanás volt a hasamban(érdekes, de jó érzés volt), kimentem a mosdóba hogy megnézem mi volt az stb., pisiltem is meg minden és nem folyt semmi, aztán ahogy visszafele mentem a kórterembe, akkor indult meg. Nem folyt el rögtön az egész, először egy pohárnyi, aztán kb 10 per múlva, amikor megvizsgáltak, akkor rengeteg jött és az már rózsaszínes volt. Nem mindenkinek az az első, hogy elfolyik a magzatvize, van akinek előbb jönnek a fájások.
2009. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy miután elfolyt, folyamatosan termelődik annyi, hogy a babának bent még biztosnágos helye legyen.
2009. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerencsére ő nem egy kis halacska, hogy ne bírja víz nélkül :)

Hajnalban felkeltem, hogy kimenjek pisilni, majd olyan érzésem volt, mint amikor megjött a havi, kimentem vissza a mosdóba, de semmi különösebbet nem vettem észre, visszafeküdtem aludni, de rá 10percre elkezdett csorogni a víz. Elindultunk befele a kórházba, de folyamatosan folyt, bent derült ki, hogy csak megrepedt a burok, a doki végig repesztette, akkor elfolyt a maradék is, vagy 2 liter :) és rá nem sokra már meg is volt a kisfiam.

Ja és a fájások ekkor még szinte sehol sem voltak, a doki indította meg, mert nagyon gyorsan tágultam.


Boldog újévet! Boldog baba várást, és könnyű szülést!

2009. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem a szülés előtt egy nappal már szivárgott a magzatvíz,óránként cseréltem a betétet!

Aztán hajnalban pisilnem kellett,akkor beindult,de nem az egész folyt el még akkor sem,még a doki burkot is repesztett!

18 órát volt babám magzatvíz nélkül!Fertőzést is kapott,amire 5 napig Augmentint adtak!


Minden jót Neked,Búék!

2009. dec. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pénteken folyt el és hétfőn szültem,de akkor már indították,mert kevés volt benn a magzatvíz.Koraszülés volt,ha lett volna még annyi vizem akkor max 1 hetet tartották volna benn.
2009. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
24 órán belül mindenképp megindítják. A magzatvíz újratermelődik, és utána már csak szivárog, de nagy a fertőzésveszély. Ezért ha csak lehet, szeretik minél hamarabb kint látni a babát. A többségnek néhány órán belül azonban magától is megindul. Relatíve kevés szülés indul vízelfolyással.
2009. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én este 11kor arra ébredtem,hogy minden tiszta víz az ágyban.Kimentem a mosdóba és dőlt belőlem a víz.Én már kórházban voltam,mert betöltöttem a 40ik hetet..Megvizsgáltak és azt mondták,hogy 24 órán belül meg kell szülnöm.Andris babám 12:15-re lett meg.Ugyanis a magzatvíz hiába folyt el,mert a fájások egyáltalán nem akartak jönni.Szerencsére minden gond nélkül zajlott.

2009. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem töltöttem be a 37. hetet, amikor arra ébredtem kedd hajnalban, hogy rúgott a drágám egy iszonyat nagyot, és rögtön folyni kezdett a magzatvíz. Semmi előjele nem volt, nem is fájt semmim.

Bent a kórházban megvizsgáltak, de alig volt nyitva a méhszájam. Méhszájtágító után sem sok történt, csak 4 óránként antibiotikumot kaptam a fertőzések elkerülése érdekében. Szerda reggelig szinte semmit sem tágultam, így infúzióval segítettek rá.

Így is lassan ment, de természetes úton, a 37. héten, komplikációk nélkül született meg a teljesen érett kisfiam.

Ja, és még akkor is folyt ki víz, amikor kibújt a babócám, pedig folyamatosan folyt.

2009. dec. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem szombat hajnal 5kor elfolyt a vizem egy nagy része, és hétfő délben megcsászároztak, mert semmit nem tágultam a folyamatos oxitol sem.közben meg 4 oránként kaptam az antibiotikumot, szerencsére nem lett semmi baj, 42.hétre megszületett 3900grammal.
2010. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem pénteken hajnali 4-kor kezdett csorogni és szombaton 13:30-kor született meg a kislányom. Addig szinte folyamatosan folydogált. Ez azért van, mert amíg nem szülsz a magzatvíz újratermelődik. Ha alul reped a burok akkor szokott elfolyni nagy mennyiség és nem várnak annyit a szülés megindítására. Ha feljebb reped és nem tud elfolyni az összes akkor több időd van. Én 24 óra elteltével szombat hajnalban kaptam antibiotikumos injekciót, hogy a babának ne legyen baja.
2010. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!