Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az, ha valakinek...

Normális az, ha valakinek erős alhasi fájdalmat okoz fekvésnél, hogy egyik oldaláról a másikra forduljon?

Figyelt kérdés
31. hetes vagyok és nagyon aggódok, mert fekvéskor minden mozdulatnál fáj a pocim alja kb. egy hete és amikor felállok a medencém majd szétszakad, az is úgy fáj...3 napja voltam UH-n az orvos a babával mindent rendebn talált, viszont a lepényt aggódva nézegette és azt mondta, hogy 1-es érettségi fokozatú. Elképzelhető, hogy nemsokára megszületik a pocaklakóm? Van itt köztetek olyan aki hasonló helyzetben van vagy volt? Mit tehetek, hogy tartsam bent, ha tényleg kifelé igyekszik? A terhesség elejétől feküdnöm kell, mert először nehezen tapadt meg rendesen, aztán a méhszájjammal is volt gond. Már nem tudom mit tehetnék még...
2010. jan. 1. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
30 hetesen 1-es érettségű volt a méhlepény, aztán 35. héten nem írtak érettséget, végül 40hét + 3 napra császároztak. a méhlepény nem okoz ilyen gondot. inkább a baba nyom egy idegszálat, v felfáztál.
2010. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt, ha éjjel álmomban egyik oldalamról a másikra fordultam, csillagokat láttam, ugyanez a felkelésnél is. A doki azt mondta, ez normális, mert a gyerek súlya miatt fájnak a hirtelen mozdulatok, a szülés után elmúlik. Tényleg elmúlt:)

32 hetesen volt I. érett lepényem, és 4 nappal a kiírt időpont után jött a fiam. Pihenj sokat, feküdj, és polcold fel a lábad! Nem kell sokat rohangálni, ne emelgess, és kerüld a lépcsőzést! Még legalább 6-8 hétnyi terhességet kívánok neked, és utána könnyű szülést!

2010. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Igen, valóban kicsit nagyobb is a babóca az átlagnál. Viszont engem az aggaszt, hogy nem csak a hirtelen mozdulatoknál fordul elő. Sajnos időnként erősödő folyásom is van. Azt még elfelejtettem írni, hogy a lepényen valami csillámokat emlegetett az orvosom az UH-nál. De lehet, hogy ebből állapítják meg az érettségi szintet...Nem tudom. Mindenesetre igyekszem sokat pihizni.
2010. jan. 1. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es érettség a legfiatalabb, dehogy szülsz még. 3-as érettség a legöregebb, ilyenkor többször figyelni kell, nehogy még jobban elöregedjen. A medencefájdalom nálam is 30 hetesen kezdődött, főleg amikor egyik oldalamról átfordulok a másikra. Most 37 hetes vagyok és ez egyre nehezebb, fájdalmasabb. Nem akarlak elkeseríteni, de ez így marad és rosszabb lesz. Ezzel nem tudsz mit csinálni, sajnos én is így jártam. De jobb, mintha kijönne az aranyerem, vagy égne a gyomrom, vagy ilyesmi. Sokat pihenj, mást nem tudsz tenni. Boldog babavárást, én ennek ellenére jól érzem magam.
2010. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!