Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen magas pulzus,...

24 hetesen magas pulzus, nehézlégzés? Lesz még jobb?

Figyelt kérdés
Ekg -m rendben, pulzusom egyébként is magasabb volt, de most dübörgök.
2014. jún. 5. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány kg vagy?

Nem vetted észre hogy lisztes ételek után rosszabb?

2014. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

60 kg vagyok.

Nem igazan sikerült semmilyen összefüggést találnom.

Miért lehetséges az?

2014. jún. 5. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig kaja után volt magas, vagyis ha liszteset ettem! Figyeld meg, vagyis napi 5x mérd mindig ugyan akkor a pulzust, vérnyomást, írd mellé mit ettél, mit csinálták, 1 hét után meglátod van-e benne rendszer.
2014. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ez cukor problémara utalt nàlad? Vagy megváltoztattad az étkezésed csak?
2014. jún. 5. 10:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát... Én élettani magyarázatot nem találok arra, hogy miért lenne magasabb a pulzus vagy fordulna elő nehézlégzés lisztes étel után, pedig tanultam ugyebár ilyen irányban...


Terhesség alatt mind a magas pulzus, mind a nehézlégzés fiziológiás, normális, a növekvő méh, egy másik élőlénye ellátása a keringési rendszer folyamatos extraterhelésével jár, ennek kompenzálására van az kitalálva, hogy a szív többször húzódik össze percenként. A nehézlégzésnek lehet több oka is, ha a gyerek helyzete az, akkor változhat, esetleg egy Hgb, Hct értéket lehet nézni, szedj vasat, sétálj sokat, járj kismamatornára - ezek által valamelyest növelheted a vitálkapacitásodat, és könnyebben kapsz majd levegőt.

2014. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majdnem mintha én tettem volna fel ezt a kérdést. Mennyi a pulzusod? Nekem volt hogy felment 120-ra is, na akkor aggódtam azért. Én itthon szoktam mérni vérnyomást, teljesen nyugalmi állapotban és van hogy így is a pulzusom 110 körüli, de mostanság visszament 89 körülre. Nekem átmenetileg a jobb fülemben is lüktetést hallottam, mikor felkeltem, mintha a saját pulzusom lett volna....nagyon kellemetlen volt. Egy hét alatt elmúltak a tünetek. Terhesség alatt megemelkedik a pulzus. Neked mennyi? Én úgy olvastam interneten, hogy 120-ig normális, de orvost kéne megkérdezned.
2014. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és nálam az volt egy időben, hogy hirtelen kifulladtam. Volt hogy leguggoltam, majd felálltam és már úgy éreztem, mintha egy maratont lefutottam volna. Szerencsére ez javult valamelyest.
2014. jún. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alappulzustól függ, ez nem úgy néz ki, hogy 120 már tök gáz, van, akinek normál állapotban 110 körüli (pl. nekem...). Akár 140-ig is tök normális, ha mellette az ekg és a vérnyomás rendben, akkor a magas pulzusnak nincs terápiás következménye. Szimplán csak van. Nem kell túlaggódni.
2014. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a vàlaszokat. Nekem 110 a minimum, ettől csak felfelé.

Igazàból azért is zavar, mert lüktetésre, nehézlégzésre kelek éjjel. Idegesìtő.

Sajna nekem 89 szerintem nem lesz, de kiegyezek azzal, hogy ne dübörögjek! :(

2014. jún. 5. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!