Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tetszik a Dorottya név?...

Hogy tetszik a Dorottya név? Mennyire gyakori szerintetek?

Figyelt kérdés

Kiss Dorottya

Milyen gyerek jut eszetekbe a névről, van esetleg Dorottya nevű ismerősötök?


2014. jún. 5. 14:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

Sosem tetszett a "rotty" rész miatt.

Nincs ilyen nevű ismerősöm, szóval nem igazán jut eszembe semmi róla.

2014. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Nekem nagyon tetszik ez a név! Úgy gondolom, hogy ritka, de nagyon szép! A névről amit írtál, egy olyan gyerek jut eszembe, aki határozott, de mégis illedelmes, nem nyámnyila és biztosan aranyos is :D! Van is egy Dorottya nevű ismerősöm, aki nagyon szuper csaj. Na nem mondhatom, hogy a neve miatt ilyen, de ez a név akkor is klassz! Hiszen legjobb tudomásom szerint a jelentése is az, hogy "Isten ajándéka"! :)
2014. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Nekem sem tetszett sose a rotty miatt. Manapság nem gyakori szerintem, inkább a 20-30 éves korosztály körében az...
2014. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%

Nem gyakori, de ritkának sem mondanám. Átlagos gyakoriságú :)

Nekem egyáltalán nem tetszik, sem a Dóra, sem a Dorina, se semmilyen változata.

2014. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3%
A Dorottya nekem túl konzervatív, és tényleg furcsa hangzása van a "rotty" miatt. A Dorina, Dorka tetszik a legjobban a változatok közül és a becézései is.
2014. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Ez a nevem :D


Én szeretem, mert nem túl gyakori, ugyanakkor kellően komoly, de ha kell, van egy csomó becézése :) Érdekes módon, csak itt a gyakorin olvasom egyedül ezt a "rotty" dolgot, sosem csúfoltak ilyennel...


Nyugodtan add ezt a nevet a lányodnak! :)

2014. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem tetszik, de a többi változata jobban. (Dóra, Dorka, Dorina)
2014. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem annyira tetszik.

Elég sok ismerősöm van akit így hívnak, köztük az unokatesómat.

2014. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg szép, komoly név és lehet Dorkának becézni ami aranyos, de így mint Dorka anyakönyvezve olyan kislányos egy 50-60 éves nőnél nem? nekem legalábbis igen.

Az hogy benne van hogy rotty, tök mindegy, mert sokmindenben van valami egyéb szó és mégsem arra figyelünk fel pl Botond (bot) Nóra (óra)

2014. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Nem zavar a "rotty"?? :D

Akkor ennyi erővel lehetne Leokádia is, ha nem zavar a "leokád" vagy esetleg Orális, amennyiben nem zavar az "orál" szó...

2014. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!