Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tetszik a Dorottya név?...

Hogy tetszik a Dorottya név? Mennyire gyakori szerintetek?

Figyelt kérdés

Kiss Dorottya

Milyen gyerek jut eszetekbe a névről, van esetleg Dorottya nevű ismerősötök?


2014. jún. 5. 14:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14%

Orália*

Én kérek elnézést! :)


Előző voltam

2014. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Nekem van Dorottya nevű 18 éves ismerősöm és nem zavarja a "rotty" szó. :D Az Orália neccesebb. :DD Szóval vagány kiscsaj, és Dorcsinak hívják. Nem gyakori, hogy valaki úgy szól neki, hogy Dorottya. Bár nekem is jobban tetszik a Dorina, Dóra név. Üdv. Dóra ;)
2014. jún. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Nekem mindig tetszett ezt a név. Két Dorottya ismerősöm van, egyikük pont Kiss Dorottya pontosan. :)

Dórinak becézik egyiküket. Néha a Dorci becézést is hallom, de inkább a családjuk körében.

Aranyos kislány jut eszembe erről a névről...kicsit talán Dorothy az Óz, a csodák csodája c. könyből. :)

2014. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem szép, határozott név. Most nem túl gyakori, de ismerik.

Az én Dorottya ismerősömet Doroty-nak becéztük.

Szerintem sokkal jobb mint a Dóra.

A Dorka becézés is aranyos.

Add bátran, és sok boldogságot a babához!

2014. jún. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoszlanak eléggé:) de Dorottya lesz végül így a 9. hónapra sikerült elhatározni már csak az lenne vicces ha kisfiú lenne végül.:)Amúgy tényleg minden névbe bele lehet kötni. Én Emőkét szerettem volna nagyon, ott jöttek azzal hogy emlőkének fogják csúfolni, meg hogy a jelentése is gáz...aztán a Sárát fikázták le, hogy "Sárika egy kicsikét butácska", a Kata meg hogy olyan mintha azt mondanám, hogy Kattant stb stb...:)
2014. jún. 13. 07:22
 16/21 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a Zsófit cifrázták ki úgy, hogy Zsófika és Fikának fogják csúfolni. Na ezzel úgy elvették tőle a kedvem, hogy már tényleg nem tudnám úgy hívni, pedig nagyon tetszik.

Dorottyának úgysem fogjátok soha szólítani, csak ha bemutatkozik. Dóri, Dorka, Dorci és egyéb becézgetések lesznek úgyis a toppon. :)

Mi a 2 unokaöcsémet úgy becézzük, hogy köze sincs a nevükhöz, de az ember annyira szereti őket, hogy rájuk aggat minden becenevet, ami kötődik egy gügyögéshez, vagy bármi emlékhez, ami kedves. :)

2014. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is ez a nevem és nekem tetszik a "ROTTY" rész is benne mert pont az r és a ty ad neki egy keménységet, egy szilárdságot én nem tudom kívülálló szemmel milyen vagyok de a többi dorottya nevű ismerősöm mind határozott és tudja h mit akar. A jelentése pedig valóban Isten ajándéka ami miatt választották ezt a szüleim. Nekem klasszisokkal jobban tetszi mint a dorina vagy a dóra
2014. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%

Nézd sok névben van valami más szó is

pl Olivér - vér

Laura - aura

Dóra - óra

Oszkár - kár

Sebestyén - Seb, sebes

És ezeket mind adják gyerekeknek, szóval szeritnem teljesen jó a Dorottya :) Senki nem fogja kielemezni, hogy ott középen van egy rotty. Ennyi erővel lehetne vér is pl Olivér.

Szép nevet választottatok és nagyon jó a becézése pl Dorka

2014. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
Én 14 éves vagyok, Dorottya és még eszembe se jutott hogy zavaró lenne a rotty rész a nevemben
2014. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
49%
Dorottya vagyok én is.Nekem ez a rotty fel sem tűnt eddig,szoktak becézni.Ha a nevem alapján a jellememre gondolsz akkor egy merész,vad,szenvedélyes és temperamentumos lány vagyok.
2014. dec. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!