Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti mennyire tartjáto...

Kismamák, ti mennyire tartjátok be ezt a bal oldalon való fekvést/alvást?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Második babámat várom, de én ilyenről még nem is hallottam! Ez mi lenne, vagy ki mondta?
2014. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ivilicious ***** válasza:
Úgy fekszem, ahogy kényelmes.
2014. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor kórházban feküdtem a kisfiammal, mert kicsi súlyt becsültek neki, akkor nekünk is mondták, hogy a bal oldalon próbáljunk meg feküdni, mert az a baba keringésének jó. Én most várom a harmadik babámat és már automatikusan úgy fekszem. De szerintem egyáltalán nem probléma az ha nem a bal oldalon fekszetek, főleg ha a babával minden rendben.
2014. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még én sem hallottam erről, bár ha tényleg van egy ilyen ajánlás, vagy minek nevezzem, akkor én nagyjából betartom, mert alapból a bal oldalamon szeretek aludni, terhesség nélkül is.
2014. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A terhességem alatt én is végig tartottam a bal oldalon fekvést/alvást, féltem, hogy ha a hátamra fekszem elnyomom a méhlepényt és baja lesz a babának.

Végül majdnem 5 kilóval született a fiam, úgyhogy tuti átjutott neki minden tápanyag. :D

2014. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem, nekem ne vauzzon bele senki abba, hogy hogy fekszek!
2014. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt még sosem hallottam senkitől, de ha végiggondolom, minden terhességemet bal oldalon húztam át, pedig alapvetően hason és háton alvó vagyok. ?!? :)
2014. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tartom be én sem.

Alapban igen azt mondják, hogy ha a bal oldalon fekszel akkor kevésbé nyomódnak a fő erek. DE én pl az elején nem is tudtam bal oldalra fordulni :), nemhogy aludni. Most néha már egész hosszú ideig bírok a bal oldalamon feküdni, de nem folyamatosan, ez csak abból jó, hogy a hüvely vérellátása ilyenkor jobb és kevésbé feszít, de aludni még mindig nem tudnék így. Én háton jobb oldalon fekszem leginkább. A gyereknek semmi baja, és az elsővel sem volt. Az első 3750g-mal született :)

2014. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!