Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma 30 hetes uh mindkét oldalon...

Ma 30 hetes uh mindkét oldalon kisfokú pyelontágulatot látott az orvos. Ez most komoly? Azt mondták kisfiúknál gyakori, de én úgy tudom, nekem kislányom lesz.

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fontos. Részletkérdés, ami születés után elmúlik. Az, hogy az egyik nemnél gyakoribb, nem jelenti, hogy a másiknál kizárt :) NyUGI!
2014. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

relatíve gyakori, fiúknál esélyesebb valóban. születése után kell egy uh. többnyire semmi problémát nem jelent és nyomtalanul eltűnik.


az én kisfiamnál uez volt a 38 hetes uh-n mondták a hírt engem s kitört a frász, de igazuk volt a dokiknak, ez nem jelenti azt, h ne lenne egészséges

2014. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, a babák nagy többségénél valóban születés után nem is látszik már.

De vedd komolyan, hogy ellenőrizni kell... Mi pl. sajnos a kisebbséghez tartozunk, a fiamé sokat súlyosbodott a születése utáni első UH-ra. Ilyenkor további vizsgálatok döntik el mi a teendő.

2014. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen lesz most már az életed hátra levő része, folyton aggódni fogsz, és végül mindig kiderült, hogy fölöslges volt. Mikor a fiam megszületett sárga volt és a máj funkciója is rossz volt, azt mondták baj van a májával, de majd meglátjuk 1-2 hét múlva változik e. Két hét múlva megint mentünk a vérvételre,uh-ra semmi gondot nem találtak, azóta is makk egészséges, én meg két hétig csak sírtam, hogy beteg. Aztán 3 hónaposan szívzörejjel mentünk kardiológiára, ott meg azt mondták a szívén nem zárult egy vezeték aminek kellene, egyenlőre nincs gond majd megnézik 1 év múlva. Meg nézték szépen zárult addigra. 4 hónaposan voltunk ortopédián ahol enyhe mellkas deformitást diagnosztizáltak és a lába is befelé álltak, a mellkasát vagy műteni kell vagy a mászás során helyre jön. 2 évesen már semmi deformitása nem volt a járástól pedig a lába is helyre jött. Ezen kívül volt fityma szűkülete amit picike vágással orvosoltak, és semmi panasz nem volt utána. Jaa és terhesen végig nagyon picikének mérték, még genetikai uh-n is voltunk két helyen is (magán intézmények) mert úgy látták elvan maradva. Az én csoda szép fiam annyira elvolt maradva, hogy 40. héten 61cm és 4100g született. :D Egy szó mint száz, lesznek gondok biztosan, fogtok majd járni egyik dokitól a másikig, fogsz majd nagyon aggódni, de végül megfognak oldódni a problémák és makk egészséges ki törpéd lesz!
2014. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, egész délután csak sírtam, hogy mit csináltam rosszul. Nem aggódom túl, 3. babócám, de ő annyira más nekem, annyira féltem őt. Köszönöm, egy kicsit megnyugodtam.
2014. máj. 13. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!