Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet édesítőszert használni...

Lehet édesítőszert használni és zöld teát inni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki érkezik a baba, de még orvosnál nem voltam csak van egy halvány pozitív tesztem.Kisfiam születése után kemény munkával(tornával), cukor elhagyásával és zöld tea iszogatásával sikerült leadnom 10 hónap alatt 10 kg-t. A tornát nem fogom elhagyni csak nézek kismamatornát, viszont az édesítőszert és a zöld teát nem tudom...el kellene hagynom ezeket is?Káros lehet a babára?Persze egyeztetek majd az orvossal is csak addig nem tudom....
2014. jún. 8. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Az édesítőszert mindenképpen el kell hagyni, de helyettesíteni lehet édesgyökérrel.
2014. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Természetes édesítőszert simán lehet, pl. xilit. A zöld teában több koffein van mint a kávéban, de ha nem magas a vérnyomásod, szerintem napi 1 belefér.
2014. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is megkérdeztem a nőgyógyászomat a terhességem alatt, hogy gond-e, ha édesítőszerrel iszom a teát (naponta 2-3 litert simán megittam belőle), de azt mondta, hogy azzal igyam, amivel jól esik. Úgyhogy én sem tértem vissza csak emiatt a cukorra (én is 10 kilót fogytam a baba előtt), sőt, nem is nyírfacukorral, hanem "pötyivel" édesítettem. A gyerkőc makk egészséges, egy éves elmúlt.
2014. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a nőgyógyászt és a védőnőt is, mindketten azt mondták használhatok édesítőszert és ihatok zöld teát is nyugodtan.Örülök neki, mert kicsit rossz íze van úgy a teának, kávénak úgy natúrba, a cukorra meg nem akartam visszatérni, elég ha néha 1-1 joghurtba, túró rudiba eszek egy kis cukrot :)
2014. jún. 13. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!