Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is akkora gond,...

Szerintetek is akkora gond, ha valaki nem annyira szeret terhes lenni?

Figyelt kérdés

Van már két gyerekünk, és most megint terhes vagyok. Ráadásul úgy néz ki, hogy 2 baba van a pocakban, de még semmi sem biztos, nagyon fiatal terhesség még. Tegnap a nagyfiammal szülinapi bulin voltunk,és beszélgettem a többi anyukával, szóba került a terhesség is. Én nagy naivan mondtam, hogy nem igazán szerettem terhes lenni, örültem, amikor végre megszülettek. Hát úgy néztek rám a többiek, hogy már komolyan kezdtem elszégyellni magam.

Tudom, legközelebb tartsam meg magamnak a véleményem ez ügyben, de nem hittem volna, hogy ekkora szentségtörés nem imádni a terhesség minden egyes másodpercét. Ettől még szeretem a gyerekeimet, nem érzem úgy, hogy rossz anya lennék. Ti mit gondoltok? Őszintén! Nem fogok megsértődni, ha ti is azt írjátok, hogy nekik van igazuk, csak érdekel, hogy mások hogy gondolják.


2014. jún. 9. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a közép ido volt egyedül, ami örömteli volt. Az elso harom hónapot végig hánytam, az utolso háromban becsipodott a derekam, mozogni alig tudtam, fájdalmaim voltak. Megértem, ha valakinek nem ez a legszebb időszak z életében. Az eredmeny a lényeg.
2014. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Én szerettem a terhességem, de nem néznék senkire sem ferde szemmel, ha ő máshogy éli meg. Az mondjuk nem túl szimpatikus, ha valaki úgy beszél, hogy "pottyanna már ki végre, mert elege van", tehát a megfogalmazás sem mindegy, de az ő dolga. A barátnőm pl. 6 hónapot hányt végig, elhiszem, hogy nem szerette túlzottan. Van, akinek fizikailag fárasztó, főleg, ha mellett gyerek(ek) is van(nak). Az a lényeg, hogy a gyerekeidet szeresd. Szerintem más nem számít.
2014. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenki maga kell hogy érezze. Én imàdok vàrandòs lenni bár nem könnyű sok panaszom van/volt. Ettől jó anya lehetsz:-) 33hkm
2014. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nálam is az a baj, hogy az első 16 hétben hányok, drasztikusan leesik a súlyom, és aggódom, hogy minden rendben legyen a picivel. Utána attól félek a 28. hétig, hogy meg ne induljon a szülés, a 3. trimeszterben meg hirtelen annyira megnő a hasam, hogy azért nehéz. De ettől még a pocakban lévő gyereket imádtam, és nagyon vártuk őket, mindhárom terhességem tervezett volt, szóval nem arról van szó, hogy becsúsztak, és nincs mit tenni. Tudatosan vállaltam mindhárom terhességem, csak én nem élem meg akkora hatalmas örömmel, mint a legtöbb anyuka.
2014. jún. 9. 10:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Hűűű, a fogalmazással úgy látszik gondjaim vannak, de remélem azért érthető amit írni akartam.
2014. jún. 9. 10:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a más állapot szeretete határozza meg, hogy a születendő gyereked szereted e. Első fiammal fitt voltam végig, problémamentes, imádtam. Most a másodikkal már nem így van, kezdettől azt várom mikor lesz vége, pedig ez is problémamentes. 37 hetes vagOk
2014. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, öszinte leszek, imádtam és imádok terhes lenni :) de nem mindig rózsaszín a terhesség ugye, 1. terhességemnél 17 hétig én is végig hánytam és ájúldoztam étvágyam sem volt ( akkor nem szerettem terhes lenni :P ) viszont utánna imádtam :) majd a végefele már alig vártam megzsüljek a nagy pocakom miatt mozogni sem bírtam és 10 percenként pisiltem! Vannak szebb és nehezebb pillanatai is egy terhességnek, de nem érezd rosszúl magad , normális amit érzel!
2014. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom :)

Nem értem miért kell a másikra így nézni ahogy leírtad. Egy témában nem muszáj mindenkinek egyetértenie.

Egyébként én szeretek is terhes lenni meg nem is. Már nagyon unom, nagyon hosszú ez a 9 hónap. Szeretném már megfogni a kicsikénket. A nehézségek miatt rossz, hogy fulladok, felszedtem jó pár kilót, nem tudok lehajolni, hamar elfáradok, nem csinálhatom azt amit eddig (pl. sportok), mindig azon izguljak vajon érdemes-e elindulni már ennyi idősen sétálni, kirándulni vagy bármi más, nehogy beinduljon a szülés. Emellett jó is, mert érzem ahogy a baba mozog, érzem a rezdüléseit stb.. és olyan más az egész :) Nem tudom megfogalmazni miben.


37 hkm

2014. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 35hetes vagyok,de én sem szeretek terhes lenni,pedig problémamentes vagyok,de a kisbogyónkat már nagyon várjuk és nagyon szererjük :) nem azon mùlik a jó anyaság h.szeretsz e terhes lenni.
2014. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szerettem terhes lenni a lányommal :) Végülis csak pozitív oldala volt:

eslő 3 hónapban görcsölgetés és hányás, de úgy, hogy már veszélyes volt, a második 3-4 hónapban úgy nőtt a hasam, hogy mozdulni se bírtam és persze hánytam, ekkor már híztam 3 kilót :) Aztán az utolsó 2 hónapban vizesedett mindenem, és persze hánytam is :)

Aztán túlhordtam egy héttel ekkor már a mozgás is fájt, és persze, hogy hánytam :D Aztán végre szültem a szülőszobán volt az a pont, hogy a beöntés miatt már nem tudtam hányni, de legalább öklendeztem. Beakadt a feje, akárhogy nyomtam nem jött, leesett a szívveréése 50 körülire, itt majdnem elájultam, de már császárra nem volt lehetőség. Szétszakadtam, repedtem. 17 öltés bent 14 kint.........Tényleg, csuda jó a terhesség.....

Ettől függetlenül imádom azt a kis bohócot és semmiért nem adnám, most pedig még kistesót is várok :) Eddig 2 hónap alatt csak 2x hánytam, de sok a savam és émelygek, szédülök. Többször ájulás közeli állapot.


Ne érezd hülyén magad, hogy nem imádod a terhességet, senkinek nem rózsaszín, csak van aki jól viseli van akinek nincs elég türelme hozzá..lásd a fenti példát :D

2014. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!