Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha altalaban a vernyomasom...

Ha altalaban a vernyomasom jo, es beveszek egy vernyomascsokkentot Dopegyitet, baj lehet belole? 32 hetes kismama vagyok!

Figyelt kérdés
Azert vennem be,mert amikor kontrollba megyek a nogyogyaszhoz mindig nagyon magas a vernyomasom es itthon ha merem tokeletes! A nogyogyasz irta fel a gyogyszert,de nem vettem be mert sose volt magas amikor itthon mertem! Ma megyek a nogyogyaszhoz kontrollba es felek,hogy megin nagyon magas lesz,de o nem erti meg,hogy izgulok es csak akkor ott olyan magas,amugy teljesen rendben van a vernyomasom! Ezert nem tudom mit csinaljak,baj lehet belole ha beveszek 1 szemet mielott megyek?
2014. jún. 11. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Fehérköpeny hipertóniának hívják. Nem a vérnyomás a fontos, hanem az, hogy orvosok közelében félsz és ideges leszel. Ezt nem otthon, saját kútfőből kell tudni és kezelni, hanem nyíltan el kell mondani ott, helyben. Nem szabad vérnyomáscsökkentőt össze-vissza szedni, ráadásul a hatóidejével és a mennyiségekkel sem vagy tisztában, hisz nem vagy orvos. Ne vegyél be semmit, légy őszinte hozzájuk!
2014. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En oszinte voltam! Megmondtam a dokinak,hogy csak akkor megy fel a vernyomasom,mert felek,izgulok,hogy minden jo legyen,de amugy nekem nincs gondom a vernyomassal,es erre azt valaszolta,hogy akkor se szabad olyan magas legyen es csak felirta a gyogyszert,de nem szedtem be,es nem is fogom!
2014. jún. 11. 11:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Altalaban 110-120 kozott van,ott meg 147 volt a legmagasabb amikor felirta a gyogyszert!
2014. jún. 11. 11:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha lázcsillapítót előre vennéd be, amikor még nincs is lázad. Tulajdonképpen ez tök értelmetlen.

Én nem venném be így a Dopegyitet, az tuti.

2014. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem veszem be en se,mert felek ,hogy csak bajom lesz belole,de most megnyugodtam,hogy nem csak en gondolom igy! Koszonom szepen!
2014. jún. 11. 12:00
 6/8 Ditta323 ***** válasza:

Nekem védőnő mér folyamatosan magas vérnyomást. Ő már rég ráállított volna a vérnyomás csökkentőre, meg mindig a toxémiával jön. Az orvosom, mondta, hogy mérjem otthon napi 1*, ha 135 mérek akkor később még 1*. Szerencsére a dokim nem ír fel csak annyit mondott ha itthon mérek 140-et akkor keressem fel. Amúgy 125 és 133 közt szokott ingázni. Szerintem amíg nem magas a vérnyomásod ne szedd.

26hkm.

2014. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőnél mindig 150/100 a vérnyomásom, Itthon meg jó. Nem mondott rá semmit. Mondtam, hogy elég stresszes vagyok.
2014. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne szedd be a gyógyszert, mivel egy szem nem használ! A vérnyomáscsökkentő gyógyszerek rendszeres szedés során fejtik ki hatásukat, ha hébe-hóba szeded, akkor nem segít semmit.
2014. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!