Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség alatt jelen van...

Ha terhesség alatt jelen van a depresszió, akkor ártok vele a babának? Mennyi az esélye, h erősödni fog a depi?

Figyelt kérdés

Régebben gyógyszereket is szedtem, jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is. Majd jobban lettem. Kb 3-4 hete érzem megint ezt az erős lehangoltságot és az egész napos szorongást. Nincs kedvem már semmihez, kételkedem abban is, h jól döntöttem-e, mikor elkezdtük a babát tervezni...kezdem úgy érezni, h semmi se fog sikerülni az életemben, amit elterveztem...felelőtlennek érzem magam, h nem állt helyre a lelki állapotom és baba van a pocimban, ezért mindenki elől titkolom, h milyen szörnyű gondolataim vannak. Félek, h ez csak rosszabbodni fog, estleg visszaesek az előző állapotomba. Már megint kezdem úgy érezni, h a feszültség levezetésére az lenne a legjobb, ha kárt tennék magamban, mert az mindig megnyugtatott, de a józan eszemre hallgatva, ilyet nem tehetek, már nem csak a saját életemért vagyok felelős. Nyugtatót sem vehetek be, a babát minden elé helyezem, de attól félek, h be fogok kattanni, ha a feszültség csak gyűlik bennem. Pszicholóusnál se voltam már egy ideje, mert előtte is szégyenlem ezeket az érzéseimet.

24 éves vagyok és 22hkm


2014. jún. 13. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne pszichológushoz menj, hanem pszichiáterhez, és sürgősen, mert csak rosszabb lesz. Van gyógyszer amit terhesen is szedhetsz. Nem akarlak elkeseríteni, de szülés után valószínüleg romlani fog az állapotod. Próbálj már most lépni.
2014. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is keress fel megfelelő orvost ezzel,és ne szégyelld magad előtte. Erről nem te tehetsz,ez egy betegség. Az unokahúgom volt hasonló helyzetben,sajnos neki szülés után rosszabb lett,akkor kapott gyógyszereket,és rendbe jött,de ha előbb lép,talán megelőzhető lett volna a szülés utáni probléma. Terhesség alatt amúgy is szórakoznak a hormonok is az emberrel,nekem is volt a vége felé egy rövid időszak, mikor folyton szorongtam meg rám tört a sírás csak úgy. Ez nem ugyanaz,tudom,csak azért írtam,hogy emiatt még nehezebb lehet neked,ezért is érdemes lenne szakemberhez menni. Elítélni nem fog,bármit is mondasz el neki!Minden jót kívánok nektek :-)

2014. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld ki a citromfű teát valamennyit biztosan segít.

Én az elején 3x,majd kb.1hét múlva 2x utána pedig 1x ittam.

Szerencsére már nem kell(kb.8-10hétig volt szorongásom és pont így mint neked-kb.16-17héttől).

Még b komplexet is szedhetsz(ha nem szedsz terhesvitamint) és magnéziumot.

Ha nem segít még mindig elmehetsz dokihoz.

2014. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!