Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 120 perces terheléses cukor...

120 perces terheléses cukor eredményem 8.7 lett. Ennél már inzulin kell? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Cukorbeteg kismamák (vagy akik azok voltak), segítenétek? 21 hetesen csináltak először terheléses vizsgálatot, az akkori eredményem nem lett rossz, bár nem is túl jó (7.2), ezért a dokim mondta hogy ismételjük meg. Nem küldött dietetikushoz. Jelenleg 28 hetes vagyok, múlt héten született ez az ijesztő eredmény. Mire számítsak? Gondolom diabetológiára kell mennem. Az inzulint még elkerülhetem? Kell vennem cukormérőt, vagy ott fogják ellenőrizni? Milyen időközönként? Nálatok hogy volt?

Holnap megyek a dokimhoz, csak addig is kíváncsi vagyok tapasztalatokra, nagyon be vagyok most parázva. :-(

Köszönöm előre is!


2014. jún. 15. 21:24
 1/3 Ditta323 ***** válasza:

Szia.

Igaz nekem jó eredményem lett, de anyum kolléganőjének 10-es lett a cukra. Nem inzulinozzák, hanem dietetikushoz jár és ch diétát kell folytatnia. Neki megvan, hogy 4 óránként mennyit kell ennie, meg mit ehet.

Ha jól tudom inzulin 12 körül kell asszem.

Bocsi, de csak ennyit tudok.

2014. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az inzulint nem egy eredmény alapján döntik el. Nekem 9,3 lett 24 hetesen a terheléses eredményem, de elég volt a diéta. Ismerek olyat, akinek "csak" 8,5 volt, de hiába diétázott ahogy haladt előre a terhessége, egyre rosszabb eredményeket mért. Diabetológián állították össze a diétát, és oda kellett végig visszajárnom. Próbareggelire kellett menni hetente, két hetente, tehát megmérik éhgyomorra, majd meg kell enni a saját reggelit, és utána újra megmérik. Ezzel nem volt gond, így nem kaptam inzulint, csak diétáztam. Nekem nem mondta a diabetológus, hogy mérjem itthon, de én önszorgalomból mértem, könnyebb volt így összeállítani a diétát és tartani is. Ne aggódj, de vedd komolyan a diétát, és akkor nem lesz gond. Sajnos az idő előrehaladtával romolhatnak az eredmények, ezért fontos a rendszeres kontroll és a diéta.
2014. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 9,5 volt, 160 grammos ch diétára fogtak, ennyi. 36. héten mérték újra reggeli után, akkor még éhgyomrinak is jó lett volna az érték.
2014. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!