Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinél terhességi diabéteszt...

Akinél terhességi diabéteszt állapítottak meg, az teljesen, szabályosan betartotta az előírt szénhidrátmennyiséget, vagy néha bűnözött is? Emellett mikortól várható inzulin ha magasra felmegy a cukor?

Figyelt kérdés
8,2-8,6-nál már inzulint adnak?? és ha nem, akkor lehet valami baba a babámnak, ha csak diétázom és nincs inzulin?
2010. okt. 20. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A diétát érdemes betartani, s csak piciket bűnözni esetleg. :)

Ha diétázol, akkor a cukrod sem megy fel, így a babát nem érinti. Viszont, ha tartósan magasabb az átlagnál, akkor inzulin jön. A terhesség előrehaladtával a cukorérték is magasabb szokott lenni. Ha eszel, a felső értékhatár 6,5, ha jól emlékszem.

A baba egyébként nehezen betegszik meg. Ha diétázol, nem lesz semmi baja. Én inzulinos voltam, és makkegészséges a kisfiam.

2010. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, rengeteg baja lehet.

8,2 volt a terhelésés vizsgálat eredménye.

8.6-tal már csinálnak valamit, az nem jó.

Azt mondták, 7-ig vogadják el.

Igen, betartottam, vagyis mindig mértem, és tudtam , hol a határ, mit szabad, mit nem.

Eleinte nagyon szigorúan vettem, de aztán rájöttem, hogy pl. ehetek krumplit, rizst, nem ugrott nagyon meg az ilyenektől.

2010. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Iegn betartottam, az utolsó trimeszterben voltam 200 grammos Ch diétán, 7,9 volt terheléses eredményem.

szar volt, mert karácsony előtt derült ki, de aztán megszoktam.

3 hetente jártam ellenőrzésre (3 pontos vérvétel, 24 órás pisigyűjtés) és otthon is mértem magamnak.

Emellet táplálkozási naplót kellet vezetni, amit minig megnézett a dietetikus.

Sok jó diabetikus termmék van,a lányom már 1,5 éves, de azóta sem használok cukrot.

2010. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ismerős cukrosnak született mos babája. nem tartotta a diétát, "bűnözött"... 5400 gr volt a baba a születéskor. és a szülés után pár óra múlva súlyos állapotba került (pontosan nem tudom mi volt a baj, de a cukorral hozták összefüggésbe) pár napig az intenzív osztályon volt, annyira kritikus volt az állapota. a történet szerencsére jól végződött, csak szemléltetni akartam vele, hogy a diéta ilyen esetben komoly dolog.
2010. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tartottam be, mert az itteni diabetológián a szakorvosok nem tudták eldönteni, hogy milyen kaja mehet és mi nem. Szóval nem mentem többet. A baba értékei átlagosak voltak, lassan visszatértem a normál étkezésre, persze mértem a vércukrom, nehogy meglóduljon.

Végül a kisfiam szinte napra pontosan, 52cm-rel és 3540grammal született. (hozzáteszem én és a párom is 180cm felettiek vagyunk)


Egyébként jónak tartom a diétát, mert lényegében az egészséges étkezésre akar rávezetni. De ehhez az kellett volna, hogy mindjárt az első nap elmondják, hogy mit lehet mit nem, nem hetekkel később kitalálni, hogy mégsem jó ez meg az.

2010. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a 24.hét óta vagyok 180gr-os szénhidrát diétán. A 2 órás terheléses cukrom 7.8 volt. Bevallom szoktam bűnözni, de kb 3x fordult elő, hogy 7 fölé ment a cukrom, és akkor is csak 2-3 tizeddel. Természetesen nem ettem meg soha 3-4 szelet sütit:-)

3 hetente kellett járnom ellenőrzésre a cukorgondozóba és itthon is mértem a cukrom. Mindenkinek ki kell tapasztalnia hogy mi emeli meg a cukorját. Én például arra jöttem rá, hogy szinte semmi nem emeli meg a cukrom, csak a mennyiségre kell figyelnem. Persze a kifejezetten cukros ételeket kerültem. Egyszer nem bírtam ki és ettem tejbegrízt kakaós cukorral...na akkor 7.5 lett az 1 órás cukor, de evés után 2 órával már lement normális szintre.

Nekem azt mondta a dietetikus hogy étkezés után 1,5 órával 7.0 alatt legyen a cukor és akkor nem lesz baj. Egyébként akkor lenne nagy baj a babával, ha huzamosabb ideig magas a kismama cukorja és ehhez hozzászokik a baba szervezete. Lehet nagy súlyú a baba ill ami nagyobb gondot okozhat hogy szülés után a pici cukorszintje leesik. Valamint a méhlepény korai meszesedését is okozhatja, ha nem tartjuk be a diétát. Ezenkívül hallottam még azt, hogy a sok magzatvíz is lehet a magas cukor tünete.

Napokon belül megszülök, remélem nem lesz a cukrosokra jellemző óriás bébim:-) A doki 3500gr körül mondta a súlyát...nemsokára meglátjuk:-)

39+3h km

2010. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13:16


Igen jól írta ez egyik hozzászóló, amit az egészséges életmóddal kapcsolatban írt.

Én egyébként azóta teljesen máhogy gondolkozom az egész táplálkozásról és megvan a véleményem az boltaban kapható agyoncukrozottz xarokról


Amúgy a lányom a kiírt napon 3950 grammal született, és hogy diéta miatt, vagy más miatt de csak 12 kg-ot híztam, szülés után megint ugyanannyi voltam, mint a terhességem elején.

Az első terhességemnél nem voltam cukorbeteg.

2010. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

14:29.nek üzenem: "Jól kicsesztél a diabetológusokkal!"

Nem miattuk kellett volna diétáznod, hanem a kisbabád egészsége miatt, teee.

2010. okt. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!