Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire aggódnátok ezzel...

Ti mennyire aggódnátok ezzel az eredménnyel?

Figyelt kérdés

Kombinált teszt eredményem Down-kórra: 1:420, 36 éves vagyok.

(Az Edwards eredmény teljesen jó lett.)



2014. jún. 17. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez már a számított kockázat?
2014. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia,nekem 1:347-hez lett én decemberben töltöm a 36-ot.Nekem azt mondták hogy nagyon jók lettek az eredmények nem kell további vizsgálat,de azért néha én is elgondolkozom hogy biztos jó-e.De bizom bennük rengeteg ilyen tesztet csináltak és biztos tudják hogy mikor kell további vizsgálatokra küldeni a kismamát.
2014. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok szerintem ez az anyai életkor alapján van,legalábbis én azt irtam,a számitott nekem 1.5747-hez lett.
2014. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy 420 anyukából egynek aki olyan korú mint te beteg babája lesz.....

Nekem nem tetszik ez az arányszám, és szerintem ha a doki azt mondja hogy tök jó, akkor ha mégis beteg a baba nem ő neveli, nem ő küzd meg a nehézségekkel.

Én egyre inkább a magzatvíz vizsgálat felé hajlok, az legalább tuti és nem agyal az ember, hogy egy arány jó-e vagy sem, mert ha nem esel bele az 1:420-hoz akkor jó de ha a tiéd lesz a beteg baba akkor bizony.......

2014. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 DownBaba ***** válasza:

Az előző válaszadóval szemben én pont úgy érzem, hogy ha ilyen eredménynél 420-ból csak egy Down-szindrómás baba van, az nem olyan sok. Azt, hogy a 420 neked sok vagy kevés, helyetted nem igen tudjuk eldönteni, mert nem ismerjük a körülményeidet, pl. nem tudjuk, nektek mit jelentene egy Down-szindrómás baba érkezése.


Sok olyan példát ismerek, ahol egy összetartó családba, elfogadható anyagi körülmények közé (legalább az egyik szülőnek van jó munkája) született váratlanul Down-szindrómás baba, és a kezdeti sokk után nem csak hogy talpra álltak, hanem jobban jöttek ki az egészből, mint ahogy belementek :) Nyilván vannak másféle élethelyzetek is.


Aztán azt is ti tudjátok, hogy a terhesség folytatása szempontjából mennyit számít, ha Downos a baba (van, aki mindenképpen megtartja, van, aki semmiképpen, és vannak átmenetek is) A magzatvíz vizsgálat gyakorlatilag biztos diagnózist ad, de igazán csak akkor érdemes elvégeztetni, ha semmiképpen nem akarjátok megtartani (vagy örökbe adni) a babát, ha Down-szindrómás. Egyébként nem érdemes vállalni a vetélési kockázatot.

2014. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azért kérdezem, mert csak az életkor még nem mond semmit. Több down-os születik 35 év alatt, mert ott nem mindenki megy el ilyen vizsgálatra, mert nem kötelező.

Én 38 vagyok, életkori kock. 1:108, de a vérvétel és az uh alapján 1:3739 lett a számított, és ez a fontos. Nekem erre abszolút negatív eredményt mondtak, és gratulálnak hozzá.

2014. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem minden ultrahang eredményem tökéletes volt, még a 20 hetes genetikai is. Semmi sem látszott rajta. Egyedül a kombinált teszt mutatta, hogy valami gond van. Magas volt a béta hcg,(4,55 mom) és alacsony a papp-a (0,54 mom)meg az afp volt 0,75 mom. Ezért magzatvíz-vételre mentem, annak 5 hét alatt lett eredménye. Meg kellett szülnöm a 22.héten. :( Senkinek sem kívánom ezt a borzalmat, de 40 évesen én sem tartottam volna meg semmiképp, egy beteg babát, főleg hogy vannak egészséges gyerekeim.
2014. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Természetesen a fenti eredmény a számított, az életkori kockázat 36 éveseknek 1:310-hez. Tehát ez annál egy csöppet jobb, de számomra nem elég megnyugtató.

Az amniocentézissel meg csak annyi a problémám, hogy az eredményem szerint két ezrelék az esélye, hogy beteg a babám, az amnio vetélési kockázata ezzel szemben min. 1%, ami legalább ötször akkora kockázatot jelent, ha hiszünk a kombinált tesztnek.

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 18. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 39 éves vagyok.Nekem is magas lett a kockázat 1:210.Viszont minden eredményem jó.Sem túl magas,sem alacsony.Deformáció nincsaz arcán.ÉN soha többé nem kérném ezt a tesztet.Az eredmény után nem akartak integrált tesztet csinálni,tehát csak a szúrás maradt volna.Az is igazság, hogy a szúrások után is jó pénz kap a kórház.Ezért is érzi úgy az ember,hogy erőltetik.Az is fura, hogy a környezetemben más 39 évesnek pontosan ugyan ez a számeredménye.
2014. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, köszönöm a választ, ez több, mint érdekes információ...
2014. jún. 21. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!