Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogadott orvos megszokta...

A fogadott orvos megszokta kérdezni, hogy milyen szülést szeretne a kismama? Hüvelyi vagy mindenképpen császár?

Figyelt kérdés

Én pl. császárral szeretnék. Volt két apró beavatkozás a végbélnyílásomnál. Nem szeretném ha ott lent megint gond lenne. Viszont orvosilag nem indokolt, tehát szülhetnék simán.

Másrészről akkor látom értelmét a szülés árának kifizetését, ha úgy szűlhetek, ahogy én szeretnék.


2014. jún. 18. 13:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én elég sokat fizettem a dokim az, de ő császár ellenes, csak akkor csinálja ha tényleg indokolt. Viszont sok olyan doki van, aki megcsászároz 150-200ezerért.
2014. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem is fogadott orvosom volt, 3 gyerekem született nála. Hogy milyen szülést szeretnél, azt nem kérdezi meg, mert a császárt csak orvosilag indokolt esetben engedik. Abban a kórházban ahol én szültem konzultációs vélemény is kellett hozzá. Állítólag némi plusz pénz (a szülési tarifán felül) ellenében van orvos, akivel meg lehet beszélni.
2014. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Csak indokolt esetben szabad császározni az egy igen nagy hasiműtét.
2014. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is volt fogadott dokim, de nem volt kívánságműsor, hogy én hogyan szeretnék szülni. Viszont van egy kollégàm -de ők azt hiszem magánkórházban szültek- és ők el tudtàk itézni a császárt. (Indok: utána ne olyan legyen, mintha kútba lógatná :O)
2014. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

elvileg nem lehet császározni csak úgy, csakis indokolt esetben, ha a magzat, vagy az anya épségét veszélyeztetné a hüvelyi szülés.


amúgy tájékozódtál teljesen, valóban egy hüvelyi szülés kihatással lenne a műtétedre?

ugyanis én tök simán szültem, és semmi, de semmi következménye nem volt altájilag, se aranyér, se inkontinencia, olyan vagyok, mint "lánykoromban". ráadásul a szülés se fájt annyira (a vakbélgyulladás okozta fájdalom, és a vakbélgyuszis vizsgálatok nekem rosszabbak voltak. igaz, ritka könnyű szülésem volt)


szóval járd körbe a témát én azt mondom.


amúgy biztos van, akik meg lehet erre venni, a kórház is több pénzt kap az OEPtől egy császárra, de egy igazán jó orvos nemet mond. én azt mondanám, az az orvos, aki a kérésedre igennel válaszol, nem lehet a legjobb orvos.

2014. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Fogadott orvosom volt, de ő nem kérdezett ilyet. Mondjuk ő híres arról, hogy csak akkor császároz, ha elkerülhetetlen, szóval nekem eszembe sem jutott, hogy csak úgy császárt kérjek tőle. Biztos van egyébként olyan orvos, aki jó pénzért megcsászároz, de alapesetben ez nem kívánságműsor.
2014. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
Magyarországon a szülő nő nem választhatja meg a szülési formát. Hiába van magán dokid, attól még nem lehet (elvileg) császárt kérni, még magánklinikán sem. Persze van az a pénz és hozzá az a doki, amiért bármi megoldható… Egyszer olvastam egy jót, valahogy úgy szólt, hogy aki szeretne, annak nem lehet császárja, aki nem szeretne, annak lesz.
2014. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Az en dokim se csaszaroz...nekem 4kg feletti babat josoltak.mondam h neeem biztos h nem szulom meg.csaszar....na a doki kozolte h fejezzem be az egy komoly mutet..nem lesz itt semmi gond.vegul gatvedelemmel 3700grammos babat szultem.az aranyerem extrem brutal modon kijott mert nagyon hosszu volt a kitolas meg amugy is erzekeny terulet....de orulok h nem mutottek.szules kozben is rettegtem a mutotol...feltem nehogy vmi komplikacio legyen.

de ha ennyire szeretned biztos van doki aki megcsinalja.

2014. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem szokta megkérdezni, de nyugodtan megkérdezheted a szülésről. Ő nem élményként fogja mesélni, hanem szakmai szemmel. Átbeszélhetitek, hogy melyiknek mi a kockázata, ő mikor mondja azt, hogy most már császár...

Beszélj vele a félelmedről, a problémádról, szerintem nem egyedi eset, hogy valakinek hasonló gondjai, félelmei vannak. Úgyis ő látja odalenn a dolgaidat, ő tudja megítélni, hogy valóban veszélyesebb-e a hüvelyi szülés, mint a császár.

Sok embernek nem okoz gondot a császár, nekem sem volt vele problémám, pedig kettő volt.

Ennek ellenére azt mondom, csak a régi beavatkozások miatt ne akard. Emellett tényleg kell indok, a dokim, mielőtt vittek volna a műtőbe, egyeztetett a főorvossal és az ügyeletes orvossal is. Sőt, az elsőnél az ügyeletes külön vizsgált és együtt döntöttek a műtétről.

2014. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem szülnék olyannál, aki szakmai érvek helyett az én kérésem alapján dönt a sectio mellett.
2014. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!