Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha külföldre utazok terhességi táppénz alatt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem te kérdezted meg ma már ezt? Menj nyugodtan! Jogilag szólhatnának, de szerintem egy munkahely sem veszi ezt komolyan! Ma már nincsen szigorú ellenőrzés ilyen téren.
2014. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem én kérdeztem.Az én munkahelyemet azért nem becsülném le ilyen téren.

A másik az,hogy régóta be volt tervezve egy ausztriai utazás.Viszont most úgy alakult,hogy 5 hetes terhes vagyok,de ilyenkor még ugye nem sokat lát a doki,hogy jó helyen tapadt-e meg.Ha ne adj ég bármi miatt egészségügyi ellátásra szorulnék(biztosítást kötöttem),akkor az kiderülne az oep felé nem?

2014. jún. 18. 17:51
 3/18 anonim ***** válasza:
Maximum 2 év szabadságvesztésre ítélhetnek.
2014. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi....
2014. jún. 18. 18:01
 5/18 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Én azt csodálom,h csak a jogi része érdekel. Tényleg utazni akarsz veszélyeztetett terhesként? Gondolom nem véletlenül írt ki a doki már 5 hetesen. Engem nem érdekelne se befizetett út, se semmi, hanem maradnék otthon nyugodtan, ha gondok vannak.
2014. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj utolsó de naiv vagy. Kérdező nem veszélyeztet terhes csak kérésére kiírta annak az orvos.
2014. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Más országban a 12. hétig nem is néz rá senki a kismamákra, mégis élik életüket, utaznak is. Ha már tervezve volt az út, kérd meg a dokit, hogy szüntesse meg a táppénzed és úgy menj ki Ausztriába. Gondolom amúgy is szabadságon lettél volna, így a munkaból nem hiányoznál. Azt sem értem, miért írt ki. Senkit nem írnak ki azért táppénzre, mert még nem látott petezsákot a doki. Főleg, ha panaszmentes. Ha meg panaszod van, például görcsölsz nagyon, befektetnek általában kórházba. Tudom, mert iszonyat görcseim voltak, uh-n még nem latszódott semmi csak a HCG-t mutatták ki a véremben. Hala Istennek méhen belül volt, pár nappal később kiderült. Első voltam. Nem tudom, miért pontoztál le amúgy, ha Te voltál.
2014. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
0%
Szia, :) engem mar 5 hetesen kiirt a doki, (nem azert mert veszelyeztetett vagyok ;)) es most a 9hetben szeretnek hazautazni japánba :) Kérdeztem a dokit beleeggyezett. :) Bar ovaintett xD Szeretnem meglatogatni a családom, de meg varok hogy vege legyen legalabb a trimeszternek. :)
2014. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le.

A munkahelyem nagyon stresszes,ráadásul fél évvel ezelőtt szívritmuszavar problémáim is voltak pont a munkahely miatt,ezért szerettem volna már az elejétől táppénzen lenni,így van esélyem normális terhesség kihordására.Terhességemmel egyébként semmiprobléma.

Akkor táppénz alatt semmi mód az utazásra,orvossal megbeszélni ilyesmi?

Köszi

2014. jún. 18. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!