Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha külföldre utazok terhességi táppénz alatt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 17:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha az utazás alatt valami végett kórházba kerülsz, akkor az OEP megbüntet táppénz csalásért, hisz betegen vagy akkor otthon a helyed az ágyban.


Barátnőm járt így, elutazott a Balatonra, ahol elkezdett vérezni, bement a kórházba. Sajnos elment a baba.

Az OEP megbüntette, s még a táppénzt is vissza fizetette vele.

2014. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az megoldás lenne,ha az utazás hetére szabadságot kérnék?Addig megszakítanám a táppénzt és szabit kérek,persze nem biztos,hogy akarnak adni,de egy hetet legalább kötelesek akkor kiadni,amikor én kérem,nem?Vagy hogy van ez?Kockáztatni,nem akarok.
2014. jún. 19. 11:45
 13/18 anonim ***** válasza:

9/12


Azért ennyire ne legyél büszke, hogy táppénzcsalásból élsz.

2014. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam! De ha tervezett út volt, gondolom, amúgy is szabadságon lettél volna nem? Ahogy írtam, kérd ki magad táppénzből az utazás alatt.
2014. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ok,akkor így csinálom,mert nem akarok csalni.Köszi!!
2014. jún. 19. 12:16
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
13: Akkor a te logikádat követve Magyarországon a terhesen nagyrésze "táppénzcsaló", hiszen szinte minden terhest kiír az orvos előbb-utóbb. Az én párom 6 hónapos múlt, és nemrég jártunk Horvátországban meg Harkányaban nyaralni. Nekem eszembe sem jutott, hogy ezzel táppénzcsalást valósítunk meg. Ha 1-2 hónaposan kiírt valakit az orvos terhességgel, akkor 7-8 hónapig otthon kéne feküldnie? Biztos bele is bolondulna szerencsétlen.
2014. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez nem logika hanem törvény. Törvény nem ismerése senkit nem mentesít a büntetés alól.
2014. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha veszélyeztetett, akkor pihenjen otthon. Egy utazás igenis stresszel is járhat, úgyhogy ne kockáztasson az illető.
2014. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!