Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hét után milyen vizsgálato...

12. hét után milyen vizsgálatokat kell illetve ajánlott elvégeztetni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Neharagudj de neked nincs védőnőd meg orvosod?? Google jóbarát!!
2014. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Orvosom nem sokat mond, eddig kétszer voltam nála ultrahangon, azt mondta minden rendben és ennyi, nagyon nem tájékoztatott semmiről. Védőnőnél egyszer voltam, kitöltötte a terhesgondozási könyvet és ennyi. De akkor utána nézek neten, azt tudom, hogy van valami kombinált teszt, azon kívül van valami?
2014. jún. 19. 12:26
 3/13 anonim ***** válasza:
Figyel most már folyamazosan lesznek a vizsgálatok. Nálunk van 12 hetes alap vérvétel van a kombinálteszt ami nem kötelező.utána szépen sorban jön minden ahogy halatsz az idővel előre.
2014. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem így jöttek a vizsgálatok a 12. héttől:

12. héten- kötelező ultrahang a klinikán, plusz nekem vérvétel is akkor volt, a kombinált tesztet kértem, ami fizetős, de nem kötelező.

16. hét- Afp vérvétel

18. hét-kötelező ultrahang a klinikán

26. héten- cukorterhelés a klinikán. Van aki ezt már a 24. héten elvégezteti.

A következő amire majd mennem kell, az a 32. hét körül lesz, szintén a klinikán ultrahang.

Magánorvoshoz járok, így minden hónapban egyszer megyek nőgyógyászhoz, aki megvizsgál, illetve védőnőhöz járok. Nekem eddig ennyi volt.

2014. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a többi ami ez után jön, még én se tudom teljesen, lesz még ultrahang, plusz NST, de ezeket pontosan nem tudom. Védőnőtől lehet kérni tájékoztató füzeteket, le van írva benne mi mikor lesz, plusz ha valamit nem tudsz, mindig kérdezz!! Sok orvos nem mondja magától.
2014. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja 2. válaszoló voltam
2014. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Nem kaptál gondozási tervet? A dokidnak kellene adnia vagy a védőnőnek. Nekem mind a ketten adtak.

Első vér és vizelet vétel a 12.hétben van.

Második vérvétel a 16.hétben.

Harmadik 26.hétben és negyedik 37.hétben lesz majd.

Neked az első ultrahang szűrésem a 13.hétben volt

Következő majd a 20.hétben lesz.A harmadik majd a 30-32.hétben és az utolsó szűrés majd a 37-38.hétben lesz.

Emellett én 3 hetente járok a dokimhoz és 4 hetente a védőnőhöz. 14heses kismama vagyok. Még belgyogyira és fogdokihoz nem kellett mennem..Ezek a fontos vizsgálatok. Legalábbis nálam/nekem...

2014. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem, hogy a 36.héttől hetente a 40.héttől pedig naponta CTG vizsgálat. A szívhangot és a méhizomtónust figyelik meg.
2014. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2014. jún. 19. 14:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Uhh, 7-es válaszoló nálatok mennyi vizsgálat van? Nem tudom, hogy irigykedjek-e. Én nem Magyarországon élek. Most 21 hetes vagyok és nálam ez eddig így nézett ki:


6. heti Uh (ezt én akartam, de az első kötelező vizsgálat csak a 12. heti UH)

12. heti UH

12. héten vettek vért, de nem vérképvizsgálatra, hanem a genetikusnak küldték a vért.

Genetikus a vérből megállapítottakat mondta el, de ha minden rendben, akkor nem is magyaráz semmit, csak mondja, hogy minden rendben és viszlát

22. heti Uh-ra most megyek, az nálunk az olyan genetikai UH, mint MO-n a 18 heti

Egyszer mérték a súlyom és a vérnyomást a 12. héten.


Ennyi. Nem kell védőnőhöz járni, nem kell háziorvoshoz sem járni, csak a nőgyógyászhoz kell járni, aki engem a 12. héten látott utoljára. Nem volt még sem vizeletvizsgálat, sem vérképvizsgálat, sem belgyógyász, sem fogorvos

Azért érdekes lenne egyszer egy összehasonlítást készíteni, hogy egyes országokban mennyir más a terhesgondozás. És meglepő, hogy épp a fejlett nyugati országokban van kevés vizsgálat.

2014. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!