Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jön már a táppénz?

Mikor jön már a táppénz?

Figyelt kérdés
Április 7.-e óta táppénzen vagyok, folyamatosan adom le a papírokat de eddig egy fillért se láttunk! Meddig várjak még? Ti mennyi idő után kaptatok?

2014. jún. 19. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Munkahelyeddel beszéltél már?


Én ugyanakkor kaptam, amikor általában a bérfizetés van. Munkahelytől függ, itt hiába kérdezel bárkit.

2014. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen a munkaügyis csak annyit mond hogy idő kell hogy beálljon mert az OEP ül rajta és ha nagyon türelmetlen vagyok (lassan 3 hónap után már kezdek az lenni) hívjam az OEP-et telefonon de én nem gondolom hogyha telefonon hívogatom őket attól elöbb küldik. Azért tettem fel a kérdést hogy tudjam hogy terhességi állandó táppénzt ki mennyi idő után kapott először! De akkor ezek szerint csak én jártam így :( akkor viszont bemegyek az OEP-hez mert 1 fizetésből nem olyan könnyű kijönni...
2014. jún. 19. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem nem kifizetőhely a munkahelyem - OEPtől kaptam a táppénzt. Január 8tól igényeltem, áprilisban fizettek először, mert a munkahely vmi papírt elrontott és nem nagyon kapkodta magát, hogy kijavítsa. Hívd fel őket, mert különben már rég el kellett volna bírálniuk nálad is. Utána kéthetente adtam le az orvosi papírokat, azt 14 napon belül fizetik (ált. 10. körül utalták)... ha Pesthez tartozol, beviheted személyesen is, és nem kell arra várni, hogy a munkáltató továbbküldje.
2014. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló valószínű, hogy azért kapta meg egyből rendesen a táppénzét, mert a munkahelye TB kifizetőhely. Ha nem az, akkor bizony várni kell az OEP-re. :/

Én pont egy hónapja vagyok táppénzen, egyenlőre még én sem kaptam semmit.

2014. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én március közepétől másfél hónapot voltam tp-n, május 2-án adtam le a papírt a melóhyelen, és 19-én számlán volt a pénz (Zala megye)
2014. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor adtad le, a munkahelyed munkaügyise mikor kezdett vele foglalkozni. Ha rajta ült egy hónapot (mert megteheti) akkor annyival később kapsz pénzt. Viszont, ha egy hónap után egy nappal is később adta le, akkor feljelentheted.

Az első kifizetés tényleg akadozik, utána már beáll és folyamatos lesz.

2014. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy most már lassan megszülök mire beáll ha így megy tovább! Azt hiszem az lesz a legjobb ha bemegyek az OEP-hez köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 19. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves kérdező!én március 1.től vagyok táppénzen!március végén leadtam időben a táppénzes papírt a főnökömnek!de már eltelt egy jó idő,kb 2-3 hét!április 15.e körül hívtam az oepet és ott mondták,hogy későn kapták meg a táppénzes papírjaimat!pedig én időben leadtam!közölték velem,hogy mivel most kapták így még onnantól 30 nap mire kapok valamit!hát így is volt!de a következő meg a mostani már időben jött!csak az első volt ilyen!
2014. jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!