Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején röntgen,...

Terhesség elején röntgen, antibiotikum szedése, egészséges baba lehet belőle?

Figyelt kérdés

2x is röntgeneztek, antibiotikumot kaptam, lázas voltam 3 hétig.

Ma esett le, hogy hétfőn meg kellett volna jönnie, s semmi.

Ha terhes lennék vajon egészséges lenne a baba?


2014. jún. 20. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
én 3 napig voltam lázas a 6. hét környékén..a láz a babára nézve a 6. és a 12. hét között a legveszélyesebb. Nekem is antibiotikumiot kellett szednem, azt mondta a doki, az kevésbé ártalmas, mint ha újra belázasodnék...ugyanezt mondta a lázcsillapítóra is. Ha nem megy el a baba akkor nem lesz baja, ne aggódj. A gyomron keresztül felszívódó gyógyszerek egyébként se érintik még ilyenkor, 4 hetes lehetsz kb...
2014. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk 1,5 hete hagytam abba a szoptatást, mert a gyógyszer mellett nem lehetett folytatni, lehet emiatt is késik, bár már 4 hónapja megjött, s azóta beállt a mensesem. Holnap veszek egy tesztet.
2014. jún. 20. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Fontos lenne hogy miről készült a rtg? Ha valaki terhes még fogászati rtg-t is tilos, nemhogy közelebb a méhedhez. Nem az antibiotikummal van baj hanem a rtg-nel. DE! Ilyen pici baba korban (pár hetes) vagy teljesen elhal a magzat és elvetélsz, vagy kutya baja se lesz és fejlődik szépen. Az hogy sérüljön és beteg gyereked szülessen nem valószínű.

:)

2014. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tüdő rtg. 3x-is, + átvilágítás, 2 hétig 38-40 fokos láz, 3 doboz antibiotikum, 5 doboz lázcsillapító. Tüdőgyulladást kaptam.
2014. jún. 20. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt mondják,ha károsodás érte akkor úgyis elvetélsz.Anyáink idejében még kötelező volt a terhes nőknek röntgenre menni,ezt anyum mondta,és azért többségében egészségesen születtünk.

De egyébként az is lehet hogy a sok gyógyszer,betegség miatt késik.

2014. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot tobbszor is szedtem, a terhesseg elejen sokat voltam beteg. Teljesen egeszseges a lanyom...
2014. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok terhes, teszteltem.

Még vissza kell járnom röntgenre, gyógyszert is szedek még elég erőset.

2014. jún. 22. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!