Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Meddig kell felni a...

Kismamik! Meddig kell felni a vetelestol?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 hetes vagyok, nem volt eddig szerencsere semmi baj. Azt tudom, hogy az elso 3 honap a kritikus de sokat olvasni 4-6 honapos betelesekrol is. Mitol valtozo ez, es van esetleg valami elojele is?

2014. jún. 24. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából a terhesség minden időszakában lehet gond. És nem csak a vetélésről van szó. Nekem 21 hétre indult a szülés, ha ne adj isten megszültem volna, még ezt is vetélésnek könyvelték volna el.
2014. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

24. hétig vetélés, onnan koraszülés (akkortól már van minimális esélye az életben maradásra, de még nagy eséllyel súlyos károsodásokkal)

24. hét előtt nem is próbálják megmenteni a magzatot.


Oka sok lehet, ha a külső traumákat most nem számoljuk ide: hormonális változás, méhlepény leszakadása, méhfejlődési rendellenesség, stb.


Egy ismerősömnek a 13-14. hét környékén kellett abortálni a magzatát, mert a méhében volt egy húrszerű átnövés, amire ráfeszült a növekvő magzat és gyakorlatilag derékszögben eltörte a gerincét - nem lett volna életképes méhen kívül. De ez egy ritka eset, szegénynek pechje volt.

2014. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos bármikor lehet gond, de nincs értelme végig parázni a terhességet, figyelj oda amire tudsz, vigyázz magadra ennyi.
2014. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 37. hétig. Ha ezután indul be a szülés, már nem lesz koraszülött a baba.
2014. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szükséges aggódni állandóan. Gyakorlatilag bármikor lehet gond, és ez az aggódás az egész gyereknevelést végig fogja kísérni. Most a vetéléssel kapcsolatos félelmek, a kórházban majd jön a szoptatás és sárgaság miatti pánik, aztán hogy eszik-e eleget, és egyebek. Ne aggódj! Ha jól érzed magad, az a picire is kihat, az aggodalmat, feszültséget megérzi, és nincs rá jó hatással. (Kire lenne?) Egyéb 2. válaszoló mindent jól leírt. A 24. héttől már rohamosan nő az esélye arra, hogy életben maradjon, és napról napra jobbak a kilátások az egészséges életre. Persze, senki semmit nem garantálhat, de az idő előrehaladtával egyre kisebbek az esélyek a vetélésre. Ilyen téren a II. harmad a legmegnyugtatóbb. Az első harmadban a vetélés, az utolsó harmadban a koraszülés kockázata van jelen. Bár betöltött 37. héttől érettnek tekintik a gyermeket, általában a 32. héttől mondhatjuk azt, hogy aki megszületik, legtöbb esetben túléli. Szomorú esetekről én is hallottam, de inkább egy vidámat mondanék, mikor egy ismerősnek a 32. héten beindult a szülés. Sikerült visszatartani, de a 34. hétre megszületett a baba. Él s virul a kisfiú, 7 éves már. :)
2014. jún. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Ilyesmire ne is gondolj! Túl vagy a kritikus 12 héten, ha nem vagy veszélyeztetett terhes és vigyázol magatokra, akkor nagy valószínűséggel probléma nélkül megszületik majd.

A horrorsztorikat pedig meg se hallgasd (valamiért az emberek imádnak a terhes nőknek vetélésekről mesélni, pont az hiányzik akkor...)

Élvezd a babavárást!

2014. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!