Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem szedek terhesvitamint,...

Ha nem szedek terhesvitamint, és nem is akarok, akkor rossz anya vagyok, és felelőtlen?

Figyelt kérdés
Mert akárkinek mondom,hogy nem szedek terhesvitamint,mind furán néznek rám,meg picit le is hurrognak...Csak vasat,meg magne B6-ot szedek,mert nagyon alacsony a vasam,és görcsölök is...

2014. jún. 24. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy attól rossz anya. Inkább étkezz kiegyensúlyozottan.


(sokkal felelőtlenebb az, aki ugyan terhesvitamint szed, de minden második este a mekiben eszik, dohányozik)

2014. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy ettől rossz anya, felelőtlen sem vagy, bár én személy szerint azt gondolom, hogy a vitaminok fontosak. Egyébként a gyerek elveszi, ami neki kell, egyedül magaddal szúrsz ki.
2014. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Hányadik héten vagy? Az első 12 hétben nagyon fontos a folsav, hogy ne alakulhassanak ki a velőcső záródási rendellenességek.

A magzat egészséges csontozatának kialakulásához pedig rengeteg kalciumra van szükség, amit lehetetlen étkezéssel bevinni (mert nem tudsz egy nap pl annyi túrót/mákot/szezámmagot/stb. megenni amennyi fedezné a szükségleteiteket). Kicsit olvass utána, hogy mekkora ásványi anyag és vitamin szükséglete van egy kismamának,

és gondold át ezt a csak vasat és Magne B6-ot szedsz dolgot.

2014. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem, a terhesvitamin fölösleges dolog, a világ többi országában nem szokás (NEM, nem az elmaradottakra gondolok, hanem Németország, Anglia, stb) és ott semmivel sem több a sérülten született gyerek, söt éppen ellenkezöleg!
2014. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a 2. terhességem,az elsőnél se szedtem semmis,még magnéziumot se,csak vasat,és teljesen egészséges,3650-el született,nagy baba lett belőle,én 50 kg-ról 80-ra híztam.:) Tudom,hogy kell a vitamin,de régen se volt,meg úgy hallottam,és bizonyították is,hogy a terhesvitamin "felfújja" a gyereket,mert nagyon beindítja a fejlődését főleg a súlyát,és én nem akarok 5kg-os gyereket szülni....Tudom,hogy ez nem aranyszabály,de ha nagy lesz a baba,akkor legyen természetesen az nem??Ne "gyógyszerektől".Nektek mi a véleményetek??
2014. jún. 24. 14:38
 6/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
50%
Én sem szedtem kimondottan terhesvitaminokat, még ikerterhesen sem, mégis egészségesek vagyunk. Folsavat szedtem az elején, aztán Neoferrofolgammát, nekem is kellett a vaspótlás. Meg persze magnéziumot keményedések ellen és kalciumot vádligörcs ellen.
2014. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

"A magzat egészséges csontozatának kialakulásához pedig rengeteg kalciumra van szükség, amit lehetetlen étkezéssel bevinni (mert nem tudsz egy nap pl annyi túrót/mákot/szezámmagot/stb. megenni amennyi fedezné a szükségleteiteket). "


Ez elég nagy hülyeség, amennyiben ez így lenne, akkor már régen kipusztult volna az emberiség!!!! Évezredeken keresztül "sikerült" a terhes nöknnek megfelelö mennyiségü ásványi anyagot bevinnie a baba fejlödéséhet, igaz, hogy nem magokkal, hanem tejtermékekkel, húsfélékkel.

2014. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
a 22.hétben vagyok...
2014. jún. 24. 14:41
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
ka kiegyensulyozottan taplalkozol, akkor tokmindegy.
2014. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
nem vagy rossz, sem felelőtlen, de nem jól gondolod, ha azt hiszed, hogy a normál táplálkozással be tudod vinni azt a vitamin mennyiséget, amire szükséged van. A nem áldott állapotban lévő embereknek is kellene szedni, más kérdés, hogy én sem szedek terhességen kívül vitamint.
2014. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!