Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én és férjem egyformán b rh...

Én és férjem egyformán b rh pozitív vércsoportúak vagyunk, második terhességemnél ellenanygot találtak. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok második babánkkal.Ma telefonáltak a kórházból,hogy mindkettőnknek be kell mennünk egy vérvételre,mert ellenanyagot találtak a véremben,csak nem értem,mert a legtöbb helyen azt olvastam,hogy ha teljesen megegyezik az ABO és az Rh faktor,akkor ez nem következhetne be.Tudna nekem valaki egy ésszerű magyarázatot adni?
2014. jún. 26. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a rh pozitiv vagyok és mégis találtak nekem is ellenanyagot a véremben. A Védőnő azt mondta, hogy nyugodjak meg mert csak negativ anyáknál lehet rh összeférhetetlenségről szó, már 10 hete voltam vérvételen és a doki sem foglalkozott vele. Majd cukorterhelésnél kell mennem a vérellátóba. 16+6 hkm
2014. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak anti D van ám. Az rh negatívság miatt D antianyagot termel. De van még ezer másik ellenayag amit termelhet a szervezeted, mert a tesónak volt olyan anyag a vérében.

Nekem is a másodiknál volt (már nem tudom melyik ellenanyag) a vérembe. Ez elkezdett emelkedni, így hetente nézték a véremet, aztána ddig, hogy egy speckó vizsgálatot csináltak UH-al(ez már a vége fele volt), de aztán lejebb ment az érték, és nem volt semm. Ha az érték növekedett volna, akkor csak egy speciális klinikán szülhettem volna(németországban szültem), és ott vérátömlesztés .... De szerencsére nem ment fel az érték. Ez az ellen anyag kb minden 500-ik második terhességnél lép fel.

De rengeteg ellenanyagot néznek.


Szerintem ne izguljál, mert nagyon nagyon ritka hogy magasabb az érték, max az lehet, hogy többször fognak vért venni töled.

2014. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Hát majd másodikán kiderül,hogy mi is az,amit találtak.Addig csak várunk türelmesen.
2014. jún. 28. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!