Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves terhességi diabeteses...

Kedves terhességi diabeteses kismamik, hogy vagytok? Bírjátok a diétát? Akinek már tapasztalata írjon, milyen a szülés így! Komplikációk?

Figyelt kérdés
Befolyásolja-e a szülés lefolyását? Stb...
2010. jan. 5. 02:16
 1/10 anonim ***** válasza:

17. hetes korom óta diétázom, most vagyok 34+4 hetes.

VAn amikor kifejezetten frusztrál, hogy nem ehetek kedvemre, de általában nem okoz gondot, megszoktam. Viszont a 28. héttől versenyt futok a 7 alatti eredményekért, folyamatosan kell az inzulin adagot növelni. Hiába, a kis nunisnak igényei vannak:-)

Nekem a doki a cukorbetegségre hivatkozva a császármetszést preferálja, mert vajúdás közben nem lehet sem inni, sem enni, így inzulint sem kaphatok, így gondolom nem engedhetnek fél napot tágulni, kínlódni. A barátnőm pár éve rendesen szült, neki nem volt semmi komplikáció, remélem nekünk sem lesz.

Minden jót!

2010. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pont karácsony előtt derült ki, hogy magasabb a terheléses cukrom, mint kéne. Ma mentem dietetikushoz, vittem neki a táblázatomat, amit karácsony óta vezettem arról, hogy mikor mit eszek, és mennyi cukrot mérek kajálás után. Igazából eddig semmi érdekeset nem csináltam, csak fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt eszek, meg abonettet, illetve a sütievésnél fogtam vissza magam, de így kari elteltével már az utóbbi sem vészes. Azt mondta a dietetikus, hogy alapjában véve nem csinálom rosszul, csak a napi 4-5 étkezés kevés, egyek 6x... A 6-ból 5 kajálásnál nem nehéz tartani a szénhidrát mennyiséget, az ebédnél meg eddig még nagyon nem számolgattam, de mindig megmértem utána egy órával a cukrom, és sose volt magas. Viszont most muszáj leszek számolni az ebédet is, mert vinni kell nekik egy heti étrendemet, hogy mit ettem, feltüntetve pontosan, hogy miből mennyit és mikor ettem. Igazából nem értem, hogy miért kell ennyire szigoróan csinálni, mikor minden kajálás után általában 5-6 közötti értéket mérek, csak a cukorszirupos eredményem volt magasabb. Persze azért odafigyelek, de néha lecsúszik egy-egy olyan kaja is, aminek a dietetikus szerint nem kéne, viszont a cukoreredményem szerint még belefér. Szóval nekem igazából ez az adminisztrációs dolog tűnik kicsit soknak, viszont enni majdnem hogy többet eszek, mint előtte.

Én csak március közepére vagyok kiírva, tehát szülési tapasztalatom még nincs, én csak amiatt aggódom, hogy ne legyen túl nagy méretű a baba.

30 hetes kismama

2010. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy reagáltatok! Én a 2. hozzászólohoz hasonló helyzetben vagyok, bár nekem nem magamnak kell mérni, hanem hetente megyek laborba, 2 vérvétel van kaja előtt és 1 órával utána. Engem ez frusztrál legjobban. Nekem is írnom kell, mennyit és mit eszem. 28,5 hetes vagyok. Mennyi volt a szirupos szinted? Nekem:7,9.
2010. jan. 5. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem volt szirupos terhelésem. Az egész úgy történt, hogy én itthon el kezdtem mérni önszorgalomból már a 12. héttől, mert sok cukorbeteg van a családban. Nekem egy bundáskenyértől, egy zsemlétől már 8 felett volt, sőt a labor eredményem a zsemlés terhelés után lett 9,2. A főorvosasszony nem tökölt sokáig, ránézett az eredményemre és közölte, hogy ez inzulin. Én meg közöltem, hogy tudom. Így fél óra leforgása alatt inzulinos lettem. De nem bánom, mert így nem koplaltam, amit meg kellette enni, azt mindig megettem, így nem éheztem. Inkább egy-két kaja és édesség hiányzott, hiányzik, de remélem szülés után nem marad meg a cukorbaj, így végre ehetek krémest, palacsintát és egy jóképű rizottót:-)
2010. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, szerintem én voltam a 2. válaszoló, nem az előttem szóló. Nekem is hasonló volt a szirupos cukrom, 8,0. És én azt gondoltam, hogy ez nem annyira nagyon magas, mert a neten úgy olvastam, hogy 7,8 a határérték, habár a dokim azt mondta, hogy ő 7,2 felett javasolja elővigyázatosságból a diétát. De ma a dietetikus is úgy állt ehhez az értékhez, hogy hú, de nagyon magas. És előírt egy 165 g-os diétát... Nekem azt hiszem, majd kéthetente kell mennem vérvételre, éhgyomrira, meg 25 g szénhidrát után 1 órával egy "terhelésesre". De ahogy én itthon mérem magamnak, ez a 25 g szénhidrát ugye kb. egy normál reggeli adagnak felel meg, nekem azután a cukrom meg csak olyan 5-5,3 között van, pedig még teát is iszok pici cukorral. Egyébként én ma vagyok pont 30 hetes.
2010. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
16:44-esnek! Kérte az orvos, hogy otthon mérd a cukrod? Azért aggódom, mert épp most hallottam, hogy egyik ismerős 4,9 kg-os gyereket szült, mert cukros volt. Bár gondolom ő nem diétázott! Ja és híztál vagy fogytál a diétától? Én 3 hét alatt 1 kg-ot fogytam, a hasam 1 cm-t nőtt! Jövő héten kell mennem nőgyógyászhoz, kíváncsi leszek!
2010. jan. 5. 17:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, nekem 150 g-os diétám van!
2010. jan. 5. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Bocsánat eltévesztettem a sorrendet, azt hittem előttem már volt hozzászólás:-)))
2010. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond! A te tapasztalataid is fontosak! Azért én örülök, hogy nekem nem kell inzulinozni!
2010. jan. 5. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:
16.44-es vagyok :) Nem kérte az orvos, hogy mérjem a cukromat, csak volt otthon apának vércukor mérője, habár ő nem cukros, csak egyszer volt gyanús, hogy az, aztán akkor vett. Szóval így, hogy volt otthon mérő, akkor már használom. Inkább a saját megnyugtatásomra, nem azért, mert előírták. Miután kiderült (dec. 18.) én is fogytam egy picit, vagy inkább nem változott a súlyom olyan két hétig, de az elmúlt pár napban olyan fél kilót híztam, eddig összesen pedig 7,5-et. De ez még lehet, hogy visszamegy. A has méretet pedig nem mérem, mert nem akarom magam feleslegesen idegesíteni, de hallottam olyat, hogy a diétától esetleg csökkenhet egy-két cm-t. Én is félek attól, hogy nagy babánk lesz, majd holnap megyek UH-ra, kíváncsi vagyok, mit fog mondani a doki. Mert amúgy azt mondják, hogy elég nagy hasam van. De azért bízom benne, hogy nem lesz nagy baba, mert így a diétával abszolút jók az értékeim, és ha nem megy 7 felé a cukor, akkor nem lehet baj (legalábbis remélem). Ha gondolod, írhatsz privát e-mailt, és akkor tudjuk egyeztetni időnként, hogy kinek hogy alakulnak az értékek. Az e-mailemet gyakrabban nézem, mint ezt a honlapot :)
2010. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!