Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztmás kismamák mit szedtek...

Asztmás kismamák mit szedtek terhesség alatt, és akinek bevan dugulva az orra, milyen orrsprayt használ?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok, és kb: 2 hete nehezebb a légzésem éjszakánként, és nagyon kijött az allergiám, eddig ventolint használtam, és ma írtak fel a tüdőgondozóban symbicort az asztmámra, és rhinocort aqva orrsprayt az orrdugulásra.
2010. jan. 5. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is használtam a Ventolint,mellette kaptam a Seretide Discus-t,és még szteroid gyógyszert is kaptam,Theospyrex-et.Én orrcseppeztem de módjával mert ugye tönkreteszi a nyálkahártyát az orrban.Szerencsére nem fulladtam be komolyabban terhességeim alatt egyszer sem.
2010. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 6hetes vagyok,holnap megyek a tüdőgondozóba.Én is a Symbicortot szedtem,amíg ki nem derült hogy terhes vagyok.Már nem merem használni,mert sokan azt mondták,hogy nem tesz jót a babának.Pedig szükségem lenne rá,egyedül az használ nekem.Most a Ventolint szoktam este befújni,de nem ér semmit.Kíváncsi leszek rá,hogy az orvos mit fog felírni,és hogy ír e orrsprayt is,mert eddig Nasonex orrsprayt használtam,de szerintem ezt terhesség alatt nem igazán javasolják.
2010. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Én is aggódtam a symbicort miatt, de két tüdőgyógyász is azt mondta, hogy semmi baja nem lesz a a babának, és ha én éjszaka felkelek az miatt hogy nehezen veszem a levegőt,akkor már előtte álmomban kevesebb levegő ment a tüdőmbe, és azzal többet ártok a babának.
2010. jan. 5. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ventolint meg szeretidet használok az első babánál is meg most ennél is.Nemhiszem hogy ezekkel baj lenne de azt sajnos nem ismerem amit te használsz.Az orrdugulásra meg sima orrspry-t haszálok mert a többi nagyon nemvált be.
2010. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!