Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi időnte jártok orvoshoz...

Mennyi időnte jártok orvoshoz és mennyi időnte van ultrahang?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szia.én 21 hetes kismama vagyok.terhességem elején háromszor volt hüvelyi uh,aztán utána már csak a kötelező 12 hetes,meg a kötelező 18 hetes.meg azóta egyszer csinált hüvelyit az egyik tanácsadáson.4 hetente járok orvoshoz.
2010. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
4 hetente kell orvoshoz mennem, és uh a 12. héten (genetikai), 18. héten afp eredménnyel (genetikai), 20. héten, 31. héten van, a többit még nem tudom :) 26 hetes kismami
2010. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is 4 hetente járok. Akkor van hüvelyi uh, azzal nézi az orvos, hogy hogy áll a lepény, milyen hosszú a méhnyak és mennyire zárt a méhszáj, valamint sima uh is van, hogy megnézzük a baba szívét, mozgásást, stb. Lemérve a 6-9-12 és a 18. heti genetikai uh-on volt. Most vagyok lassan 21 hetes, tegnap voltam orvosnál, volt hüvelyi és sima is, de mérve nem voltunk. :)
2010. jan. 5. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:

En kulfoldon kezdtem a terhesseget, a 12. es a 20. heten volt uh, kozben hazakoltoztunk 28 hetesen. Akkor kerestem dokit, csinalt uh-t, a 32. hetre visszahivott (mehszajvizsgalat volt es labor), legkozelebb a 36. heten kell mennem, ismet uh lesz, mehszajkukkancs es kenetvetel.

Gondolom negy hetente hivogatott volna, ha az elejetol jarok es ugy tudom, hogy o 12, 18 es 28, 36 hetesen csinal uh-t, tehat negy lett volna.

2010. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó hüvelyi ultrahang 13. hetes koromban volt. Azóta csak hasi ultrahang van, és manuálisan nézi a méhszáj zártságát. 12. hétig csak 2-szer voltam orvosnál, amikor megállapította a terhességet és megnéztük a szívhangot, utána kb. 4-5 hetente jártam a dokihoz, de nyáron, pont a középidő körül volt 6 hét is a szabadságok miatt.

Úgy tudom, hogy a 35-36. héttől már hetente van vizsgálat, és az NST eredményeket is meg kell mutatni neki. Azt a doki dönti el, hogy milyen időközönként kell NST-re járni.

(34. hetes mami)

2010. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szintén 4 hetente járok. Nekem viszont egyetlen egyszer sem csinált hüvelyi ultrahangot! Először 8 hetesen voltam dokinál, amikor megállapította a terhességet. Azóta 4 hetente megyek, a méhszájat manuálisan ellenőrzi, és mindig van hasi UH. Ilyenkor mindig leméri, hogy megfelelően növekszik-e a babám, megmutatja ahogy ver a pici szíve, a gerincét, és hogy izeg-mozog benn a pocimban.
2010. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hüvelyi? Az gáz. Nekem egyszer volt, rettentő fájdalmas volt.

Terhességem alatt sosem csinált az orvos hüvelyit. Én havonta járok, akkor meg szokta nézni. De hivatalosan 4 van összesen. Az ún. 0. , amikor megállapítják, hogy tényleg terhes vagy. 12. 20 és 30. héten. Ha addig kihúzod, akkor esetleg a 40. héten csinálnak még egy flowmetriát.

2010. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hetesen volt uh, megállapította a doki a terhességet, utána a 10. héten hüvelyi, de mondta, hogy ha nem muszáj, akkor azt a későbbiekben nem erőlteti. Utána 4 hetente jártam,(nekünk a doki magánrendelőjében is van uh, de azzal nem tud annyira részletesen vizsgálódni) 12. (genetikai uh)18. heti genetikai uh, 24. héten 4D, 32. héten részletes uh, 34. héttől meszes lepény miatt ctg minden héten, volt, hogy hetente 2-szer, méhszájat kézzel néz, néha ctg után méhlepény meszességet uh-val, és 36 hetesen nézett flowmetriát. Most vagyok 37+4 hetes, megyek ctg-re, szerintem ma lesz uh+flowmetria.
2010. jan. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hüvelyit bizony. És nem fáj egyáltalán, sőt, megnyugtató, hogy lát odabent mndent rendesen. Pontosan meg tudja mérni a méhnyak hosszát, meg is mutatja, hogy zárt-e a méhszáj és milyen állapotban van a lepény, mennyire a méhszájtól. Én "szeretem" nekem biztonságot nyújt. Viszont kézzel még soha nem vizsgált a dokim. Ki tudja, talán többre is megy a hüvelyivel, így is úgyis be kell valamit tolnia.
2010. jan. 6. 11:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom van, jelenleg 18. hetes vagyok.

Orvoshoz az elején 3 hetente jártam (veszélyeztetett terhes vagyok), most már havonta. Manuálisan mindig megvizsgál, rákszűrést a 10. és a 14. héten végzett.

Ultrahang mindig hasi volt, a kezdetektől.


Legelső UH-n csak petezsák volt (5.hét), rá 2 hétre már láttuk a babát (7.hét). Volt a 12 hetes UH és kedden megyek a 18 hetes UH-ra. Mivel a következő UH hivatalosan csak a 30. héten lesz, az még 3 hónap, ezért gondolkozom egy 4D-s privát UH-n.


Kellemes babavárást!

2010. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!