Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy 2010 május 1-e után született babák után már csak 2 év lesz a gyes?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy sok helyen ennél is kevesebb. Örülni kell neki hogy itt ennyit kapunk.
2010. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már azt hittem most is így van, hogy már elfogadták az "okosok". Akkor aki előtte szül, annak minden marad a régiben? 2év gyed +1év gyes?
2010. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1 év gyed, 1 év gyes. De a 2. év szinte nulla pénz, elég nehezen lehetne belőle kijönni még Apa fizetése mellett is(és van akinél Apa sincs, így CSAK abból kéne kijönni!) én azért tartom felháborítónak, mert oké, hogy ezzel arra motiválnának, hogy előbb visszamenjek dolgozni, és adjam bölcsibe a gyereket, de könyörgöm, alig van bölcsi, és azoknak is szinte 10 évre előre be van telve a várólistája, akkor hogy?! ráadásul 1 évesen kezd járni, majd lassan beszélni a baba, és pont arról maradjak le a hülye új törvény miatt, mikor a korábban születettek szülei még élvezhetik...én csak abban bízom, h visszaállítják! Nyárra vagyok kiírva, hátha addig történik vmi csoda!
2010. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos visszaállitásról szó sem lesz szerintem én csak azt nem értem aki április 30.-án szül még 3 év aki egy nappal később már csak 2??mert ezt szemétségnek tartom.akkor inkáb lenne jan 1-től és kész de ezt hogy számolták ki vajon hogy pont máj 1 legyen?
2010. jan. 6. 13:58
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Szemétség vagy nem, mi megszívtuk, ez van. Legalábbis én tuti, te nem tudom mikorra várod... amúgy visszaállításban még azért reménykedek, mert kormányváltás lesz, és úgyis ez lesz szerintem a legnagyobb kampányszövege mindenkinek, mert ez annó elég nagy felháborodást keltett mikor módosították! és TALÁN be is tartják, miután megválasztották őket...de ez csak remény
2010. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is reménykedek a visszaállításban. én máj 20-ra vagyok kiírva. és a véleményem hogy szíííívás!!!! :)

talán előbb jön... :) de nem akarok koraszülöttet. az azért nem éri meg. tényleg úgy van, hogy 1 év gyed 1 év gyes? és még csodálkoznak hogy nincs gyermekvállalási kedv? így is úgyis egy csomó nő ment vissza eddig is 2 év után, mert nem jöttek ki a pénzből. a bölcsiben meg mégjobban félrenevelődik a gyerek. mert annyi gyerekre nem hiszem hogy egyenként oda tudnak figyelni. egymástól meg ellesik a "furfangokat".

2010. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én felháborítónak tartom. Igaz még nem vagyok terhes, de szeretnék:-) ettől függetlenül, de ha nincs munkahely, sok a munkanélküli, kevés a gyerek stb... akkor ettől a változtatástól mit akarnak elérni? Hova menjen vissza a nő, aki tuti nem kell, mert pici babája van. A munkahelynek kötelessége ugyan visszavenni, de utánna azonnal fel is mondhat neki. Bölcsi kevés, várólista van már most is. Még terhes sem vagyok, de már most kéne felíratkoznom, hogyha esetleg meglesz a baba legyen helye? Hülyeség az egész, nincs benne semmi logika.
2010. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van 2 teljes év munkaviszonyod, akkor 2 évig gyedet kapsz amit a fizuból számolnak és valamivel több mint a gyes.

Sok országban még ennyi ideig sem maradhatnak otthon az anyukák úgyhogy örülök, hogy nem törölték el teljesen. És nincs választásunk, mert ha eltörölnék is szeretnénk babót a párommal. Nehezeb lesz így is, még nehezebb lenne ha egyáltalán nem lenne, de baba lenne enélkül is.

2010. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Valóban felháborító. Egy korábbi hozzászóló kérdésére a válasz az, hogy azért pont május 1 után szülőkre vonatkozik, mert ezt a törvényt 2009. július 1-én módosították 3 évről 2 évre, tehát már július 1-től van érvényben, de azokra nem vonatkozik még, akik még az előtt estek teherbe, hiszen ők még a régi szabályok szerint vállalták a gyereket. Akik pedig július 1 után estek teherbe, vagyis 2010. április 30-a után fognak szülni, azok már tisztában voltak az új rendelettel, tehát emellett vállalták a gyereket, vagyis jogilag nem megtámadható a kormány.

Emellett én is undorítónak tartom, hogy mindig a családosokkal szúrnak ki, pedig őket kellene a legjobban támogatni.

Elnézést a nyugdíjasoktól, de nem a 13. havi nyugdíjon kellene lovagolni állandóan, hiszen egy nyugdíjasnak általában nincs hitele, és jóval kevesebbett kell költenie, mint egy családos fiatalnak, aki még a jövőjét alapozza, és a gyerekét neveli.

37 hetes km

2010. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez van,el kell fogadni!

Én Május 4-re vagyok kiírva...ha mázlim lesz 3évig kapom,ha nem,2évig...majd a kis jövevény dönti el!:)

2010. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!