Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első vérvételen a toxoplazm...

Az első vérvételen a toxoplazma pozitív lett, hétfőn kell mennem újabb vérvételre. Mennyi az esélyem arra, hogy a következőnél ismét pozitívat hoznak ki?

Figyelt kérdés
Mert ilyenkor ugye nagy százalékban károsodhat a baba. Az lenne a jó, ha az eredmény azt mutatná ki, hogy már átestem rajta. Nagyon félek, hogy mi lesz.
2008. aug. 2. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ne izgulj és görcsölj ezen!

Nekem elöszőr pozitív lett, majd az újabb vérvétel után kiderült, hogy azért lett pozitív, mert átestem rajta! Legvalószínűbb esetben álad is ez lehet! De attól sem kell megilyedni, ha esetleg elkaptad, mert adnak rá gyógyszert, ami majd segíteni fog, hogy ne legyen semmi baj! Szóval nyugi!!

2008. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha pozitív, mert az azt jelenti, hogy már voltál fertőzött, igy immunis vagy..a következő vérvétel azért kell, mert ha csökken a mért érték, akkor valószínű a közelmúltban kaptad a fertőzést, de ha marad a mértéke, akkor már régóta van és erősen immunis vagy rá.

Ha nega lenne akkor jobban kellene aggódni, mert az azt jelenti, hogy nincs védettség és kivan téve a kismama a fertőzésveszélynek.

Ne aggódj nem lesz gond!

2008. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!