Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol vettétek/veszitek meg a...

Hol vettétek/veszitek meg a kisbabátoknak a ruhát amibe hazaviszitek? Egyáltalán van erre valami tradíció? Úgy értem valami elvárt?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2014. júl. 6. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
sokan csak feherbe viszik haza a gyereket.a fiamnak is feheret vettunk.de mikor megszuletett olyan pici volt a fiam hogy nagyon nagy volt az 56os ruha neki.igy szoltam anyukameknak vegyenek a fiamnak 50es ruhat.vilagoskeket tudtak venni(meg az is nagy volt) igy en kekbe vittem haza a fiamat.de amugy barmibe hazaviheted.:)
2014. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi :) Nem is látja senki sem, mert a hordozóba betakarod, elejére textilpelus, otthon meg csak ti gyönyörködtök benne. A lényeg, hogy időjárásnak megfelelő legyen, a többi rád van bízva, neked mi és milyen színben tetszik.
2014. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egy világos barna kiskabátkában és nadrágkában hoztam haza, ezt az egyik barátnőm turizta. Alatta volt egy body, rugdalózó, azokat én vettem, azok halványsárgák voltak. Ahogy láttam a többi hazavitt gyereket, nem nagyon vitték őket hófehérben. Mondjuk én nem csináltam belőle nagy ügyet. Készítettem össze előre itthon egy garnitúrát, de mivel sokkal kisebben született mint ahogy az orvosok jósolták, így nem abban lett hazahozva, hanem amit a férjem kisebbnek látott a ruhák közül.
2014. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi is fehérben hoztuk haza a lányunkat, a nagyim vette a kisruhát a babycenterben, nálunk ez egyékbént nem szokás, csak a mama miatt volt.
2014. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A nagyobbat (fiú) egy világoskék-fehér csíkos rugiban + bézs bundazsákban hoztuk, mert tél közepe volt. A rugdalózó a kedvencem volt azok közül, amiket vettünk, azért abban. A lányomnak is vettünk egy rózsaszínt, de ahhoz meleg volt, így egy ajándékba kapott méregdrága pamut rugiban jött haza. Szerintem mindegy mit viszel neki, csak olyat, ami tetszik, mert erre emlékezni fogsz.
2014. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tradíció nincs erre és mint a legtöbb dolog ilyenkor, csak a szülők igénye :)

Az újszülött szempontjából csak az a fontos, hogy az időjárásnak megfelelően, rétegesen öltöztesd.

Én szerettem volna valami "extrábbat" amiben haza lehet majd hozni a fiúnkat, a H&M-ben találni nagyon aranyos szetteket, de a tescoban is láttam pl olyat amin a "born 2014" felirat volt ha el szeretnétek tenni emlékbe

2014. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a családban van hazahozós pólya. Fehér, csipkés szélű. A mi családunkban minden gyerek ebben jött ki a kórházból. Az alsó ruha persze mindenkinél más volt, de ezt a pólyát a nagyim őrzi 30 éve egy dobozban, és az unokáknak, dédunokáknak adja oda kizárólag hazahozásra. Utána a pólya visszakerül a helyére és várja a következő babát :-)

Én nem is tudtam erről, de épp a napokban mondta a nagyim, hogy a hazahozós pólyát majd szépen kimossa. No, akkor tudtam meg, hogy nálunk ilyen szokás van. Nekem ez egy megható szokás, hogy így is összekötödnek a családtagjaink.

2014. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazán tényleg csak az a fontos, hogy ne fázzon meg és bármiben viszed haza, be tudd kötni a babahordozóba. Tehát a pólya semmiképpen nem javasolt. A kislányom januárban született, egy body, tipegő meg egy alul zsákos anorák (bundazsák) volt rajta, amin középen átfűzhető a hordozó biztonsági öve. Tényleg nem látta rajtunk kívül senki, úgy ordított végig a klinikán, meg hazafelé a kocsiban, hogy még fényképezni is elfelejtettünk, alig vártuk, hogy hazaérjünk. Most október végén fogok szülni, ha minden jól megy, egy vastagabb vagy bélelt tipegőt fogok kikészíteni, nem foglalkozom a színnel (van sárga, fehér, rózsaszín..lány lesz:-)Mikorra vagy kiírva?
2014. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, a tipegő az a rugdalózó?

Én is lányt szülök okber végén :) Én egy bodyt, egy plüss rugdalózót, sapkát és egy takarót készítek ki, azt hiszem. Plüss rugi van rózsaszín meg sárga, de a takaró alatt úgyse fog látszani. A takaró rózsaszín vagy fehér lesz. Ha meg esetleg meleg lesz (ki tudja beüt-e épp akkor a vénasszonyok nyara), akkor plüss helyett pamut rugdalózót. Szerinted így jó lesz?

(én írtam a családi pólyáról, és hát igen, kiderült, hogy az valóban nem jó kihozáshoz, mert nem köthető be az autós hordozóba. Úgyhogy pólyás kép itthon készül, hogy a mi gyerekünkről is legyen kép abban a pólyában)

2014. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!