Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka/kismama...

Van itt olyan anyuka/kismama aki a terhessége alatt Symbicort forte, vagy bármi más atszmás gyógyszert szedett? A kisbabátoknak lett bármi baja a gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Már jó néhány éve nem szedek az atszmámra semmilyen gyógyszert, mert szinte teljesen megszűntek a tüneteim. Most viszont 2 napja újra atszmás tüneteim vannak, ( erős hörgés, sípolás, gyengeség, fulladás) viszont a házi orvosom majd csak január 2. án fog újra rendelni, 34. hetes terhes vagyok. Nagyjából fél órája vettem be a régi gyógyszeremből 2 puffintást, és már érzem hogy sokkal jobban vagyok. Viszont félek nehogy baja legyek ettől a kicsinek. Tudnátok ebben valami tanácsot adni?
2013. dec. 27. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Asztma a vizsgálatok alapján a nők 1/3-nál javul, 1/3-nál romlik, 1/3-nál meg nem változik.

Én nem háziorvoshoz, hanem szakorvoshoz jártam terhességem alatt, ő rendszeresen látni akart. Máskor csak félévente szoktam menni, most 2 havonta kellett. Szakorvosi javaslatot is kaptam szüléshez, ha gond lenne. Ezek a gyógyszerek nem kerülnek a véráramba, így nem okoznak gondot a babánál. DE! Én nem bíznám magam terhesen a saját kezelésemre. Szakorvos kellene, de minimum háziorvos, habár ő nem tudom mennyire ért hozzá. (Rendszeres szakorvosi javaslat nélkül ír fel asztmagyógyszert? Régi gyógyszered még nem járt le?)

2013. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: én Ventolint és Seretidet szedek.
2013. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére unoka tesómnak pont olyan gyógyszere van amit én régen használtam. Nem tudom hogy ő megvizsgálna e ezzel, vagy felírna e bármit, mert azóta mi már elköltöztünk, és nem a régi házi orvosomhoz járok már.
2013. dec. 27. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezt használtam meg a ventolint olyan 5 hónapig. A dokim azt mondta, hogy azzal többet ártanánk ha a gyógyszert abbahagynánk és fulladnék. Aztán elköltöztünk másik albérletbe ahol nincs padlószőnyeg és teljesen megszűnt minden tünetem. :-) Pedig addig volt hogy úgy fulladtam hogy az ügyeleten kötöttem ki. Valószínű az ezeréves szőnyeg miatt volt.
2013. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én háziorvosom csak a rendszeresen vitt szakorvosi javaslat alapján ír fel gyógyszert. Jó lenne mindenképp, ha orvos látna. (1.vagyok)
2013. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!