Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan a második babával...

Várandósan a második babával más érzések vannak bennem miért?!

Figyelt kérdés

Terveztük mégis amikor megláttam a pozitív tesztet olyan nagyon hihetetlen volt...már nem éreztem hogy nem vagyok felkészülve, mrt fel vagyok, de mégis most nem érzek olyat, mint először.

Az elsőnél valami földöntúli érzés szállt meg, talán az ismeretlen?! most meg az első héten csak a döbbenet volt bennem, nem tudom elmagyarázni, olyan hihetetlen érzés, hogy ez igaz?

Még nem láttam az embriót, majd mennem kell vissza, talán akkor jön az érzés, hogy hú újra kismama vagyok?

Valahogy még nem esett le, hogy az vagyok...

az elsőm 20 hónapos, 5 hetesen voltam dokinál, legközelebb majdnem 8 hetesen megyek jövő héten.



2014. júl. 8. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem terveztétek a másodikat vagy nem mostanra ? Nálunk túl korán jött a második (terveztünk kistesót, de nem ilyen gyorsan) és kellett idő, hogy megbarátkozzam a gondolattal, mert minden eltervezett dolog felborult miatta, de ma már cseppet sem bánom. Hidd el, majd idővel elmúlik. ;)
2014. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

de terveztük, írtam is. és örülök, csak most nincs az a leszakad az ég érzés és nem értem.

lehet mert még nem láttuk az uhn, mert első alkalommal ugye csak petezsák volt. arra gondoltam az lehetséges...vagy?

2014. júl. 8. 13:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is így voltam a másodikkal. Terveztük, de miután teherbe estem sokáig nem voltam biztos abban, hogy tényleg akarom. Pedig előtte biztos voltam abban, hogy akarom.


A terhesség végére elmúlt ez az érzés, de a hű de nagyon várom nem jött meg. Végig az járt a fejemben, hogy ugyan azt fogom e érezni anyaként, mint az elsővel. Most, hogy itt van biztosíthatlak, hogy igen! 5 hetes múlt, nem egy jó alvó napközben, nem könnyű vele, de nagyon imádom. Te is tuti, hogy így leszel vele, lehet, hogy már hamarabb is. És ettől az elsővel sem változott meg a kapcsolatunk. És azt is jó látni, ahogy rajonganak egymásért, hiába még nagyon pici a második...

2014. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nincs bennem az sem hogy nem akarom tényleg nem értem ezt az érzést:-) mintha ez nem lenne igaz azt érzem..


ennek örülök, ebben biztos is vagyok hogy így lesz imádni fogom őket:-)

2014. júl. 8. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az első nem volt tervezve de nagyon nem,teljesen ki voltam,nehezen fogtam fel,úgy gondoltam, á majd elmúlik,nem lehet,hogy nekem most gyerekem lesz,meg kell mondjam nem lelkesedtem,jó,hogy hosszú idő a terhesség,mert ahogy telt az idő elfogadtam,megszerettem a dolgot,sajna nem hiányzott egy 3 hónapig tartó szülés utáni depresszió,de túllendültem és utána nagyon imádtam az egészet. Aztán pozitívat teszteltem féléve hihetetlen boldog voltam,és nyugodt pedig szintén meglepi baba lett volna,örültem neki fura volt,sajna a teszt után 3 nappal el is vetéltem, kb 1 hónapig teljesen ki voltam tőle.
2014. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

oh:-(

sajnálom...


én örülök, nincs bennem rossz érzés, tényleg, csak másabb mint először.

2014. júl. 8. 21:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! :) ismerős a helyzet.. :) nekem is van már egy kislányom, aki négy és fél éves. Fél éve határoztuk el, hogy na akkor jöhet a kistesó. Amikor június végén pozit teszteltem, csak álltam, és nem hittem el. Fura volt maga az érzés is, hogy a földöntúli boldogság, amire számítottam, elmaradt. Örültem persze nagyon, de meg is voltam rémûlve, nem voltam biztos benne, hogy jó ötlet, hogy tényleg akarom-e. Pedig nagyon akartam!! Biztos a hormonok vagy nem tudom. :)) aztán 5 hetes voltam amikor először dokihoz mentem, még csak petezsákot látott a doki, 6mmest, és látott benne szikholyagot, de elég bizonytalanul mondta. Tegnapra rendelt vissza. Leghosszabb hetem volt. :) nem éreztem tüneteket, azt hittem, nem maradt meg a baba... Fel is készítettem magam a legrosszabra. Mert az ijedelem ellenére elvetélni nagyon nem akartam, elvégre úgy vártuk ezt a babát. Aztán tegnap a vizsgálat közben folyamatosan a doki arcát figyeltem, vajon mit fog mondani, és h vajon mit fogok érezni... És egyszer csak bekapcsolt valamit a gépen, és engem ugyanaz a csodálatos érzés kerített a hatalmába, mint a kislányommal anno. :) A pici szívhangja volt. :) na itt eldőlt a sorsom. :)) persze, most is félek picit, mi lesz, hogy lesz, milyen lesz két gyerekkel, de már egyre bizakodóbb vagyok. :) biztos vagyok benne, hogy Nálad is így lesz!! ;)
2014. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó! igen amit írsz, olyasmi érzések vannak bennem...

nincsenek tüneteim, konkrétan "elfelejtem" hogy terhes vagyok. az elsőnél valóban a földöntúli lebegés volt, most meg két lábbal a földön állok és nem tudom ez normális??

én a petezsák óta holnap fogok menni újra dokihoz és már nagyon várom, én is úgy érzem holnap "dől el a sorsom", mert akkor tapasztalhatom meg dobog e a kis szíve..úgy érzem ez kell, hogy realizálódjanak a dolgok. pedig a fészekrakást már el ist kezdtem, kismamaruhák a pincéből előkerültek, kimostam őket, gardróba be:-)

remélem holnap jó híreket kapok...

2014. júl. 16. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne! :) írj majd, hogy mi volt a dokinál, drukkolok Neked! :)
2014. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na mi újság kedves Kérdező? Remélem, jó híreket kaptál! :)
2014. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!