Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénteken megyek előszőr...

Pénteken megyek előszőr nőgyógyászhoz! Nemtudom mit kéne tennem? Mit vigyek esetleg mikor bemegyek mit mondjak? Jóljönne ha valaki elmomdaná pl: hogy mit vittetek magatokkal esetleg mitmondtatok pontosan!

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biztosan van valami oka amiért mész, és vannak kérdések, amit fel akarsz majd tenni. Ezeket írd le egy papírra, hogy biztosan ne felejstd el megkérdezni.

Ha fejből nem tudod, akkor nézz utána, hogy mikor volt az első meg a legutóbbi menstruációd, esetleg rákérdezhetnek, hogy milyen hosszúak a ciklusaid, rendszeresek-e.

2014. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia, én mikor először mentem nem vittem magammal semmi extrát. az írataimat és kb annyi.

Ha terhesség miatt mész akkor sem kell mást vinned. én ugyan állami rendelésen voltam sztk-ban, behívtak,és kérdezték mi járatban vagyok. mondtam hogy pozitívat teszteltem(6-szor is) és szeretném ha megvizsgálna hogy minden rendben van-e. Célszerű olyan ruhát venni amit csak felkell húzni( nyári kis ruha, szoknya). Megvizsgált, vett kenetet majd ultrahangozott ( hüvelyi). Majd elmondta a terhes gondozás menetét, kiadta az első beutalókat, megadta a védőnő nevét és végeztünk is. mivel még elég korai terhesség volt /6. hét/ kérte hogy menjek vissza két hét múlva ( akkor már láttuk is a babát).

HA nem terhesség miatt mész, ugyanúgy megvizsgál,kikérdez... bár az ultrahang valószínűleg elmarad:D

2014. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát azért szeretnék mert mosvárom az első kisbabám és mit mondjak meg izgulokis :)
2014. júl. 9. 21:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a 2. válaszolónak :) sokat segítettél
2014. júl. 9. 21:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem, és sok boldogságot a babához:D:D
2014. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ugye félreértem és nem most mész életedben először nőgyógyászhoz?:O


Mondd, hogy félreértettem! légyszi...

2014. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem most megyek előszőr csak ez az első babám meg más város más környezet!
2014. júl. 9. 22:15
 8/13 anonim ***** válasza:

megfogja kérdezni, mikor volt az utolsó menstruációd és azt is, hogy mikor menstruáltál először életedben. Szedsz e gyógyszert, van e valamilyen betegséged, megszeretnéd e tartani a babát. Szedsz e terhes vitamint.

utána meg fog kézzel vizsgálni, ha gyanús a terhesség, akkor beutal ultrahangra, vagy ha olyanhoz mész akinek van a rendelőjében uh, akkor persze helyben meg is vizsgál. 6 hetes terhesség min. kell, előtte nem nagyon tudják kimutatni a terhességet, max vérvételből...

ha uh-t néz, lehet hogy szívhangot is: ne ijedj meg, nem mindenkinek van szívhang a 7-8. hét előtt, nekem pl. nem is volt scak a 8. heti uh-tól.

kb. ez fog történni :) ha terhes vagy, fogja mondani hogy menj vissza a 12. héten újabb uh-ra, illetve addig kell majd csináltatnod teljes vérképet, jelentkezdned kell a körzeti orvosnál is, aki majd elküld a védőnőhöz. Védőnhöz rendszeresen kell majd járnod, a körzetihez csak beutalókért.


Boldog babavárást, vigyázz magadra, szedj terhes vitamint, pihenj sokat az első trimeszterben :)

2014. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm igen szedek elevit + két hete
2014. júl. 10. 11:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mikor mentem az orvosomhoz,annyit mondtam,hogy pozitív lett több tesztem is,és ez ügyben jöttem. Ezután az én orvosom csak egy hüvelyi ultrahangot csinált,kézi vizsgálatot a legközelebbi alkalommal,pontosabban citológiát,mivel több mint 1 éve volt az előző szűrésem.

A hüvelyi ultrahangnál le kellett vetkőznöm alulról,majd egy sima vizsgálóágyra felfeküdtem,fel kellett húznom a térdeimet és így ultrahangozott. Ekkor láttuk a petezsákot,és szihólyagot, 5 hetes voltam. Második alkalommal 7 hetesen ismételten hüvelyi uh volt,embrió szívhanggal :)

Azóta 10 hetes kismama vagyok,

És a lényeg lemaradt, gratulálok :)

2014. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!