Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiderül h terhes vagyok...

Ha kiderül h terhes vagyok 3és a teszt is pozitiv lett akkor azonnal el kel meni nőgyógyászhoz vagy elég a 12. Héten?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
8-9hetesen már elmehetsz .
2014. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Érdemes hamarabb, 8-9 hetesen, mert az orvos által adott papírral tudsz elmenni a védőnőhöz a kiskönyvedet kiváltani. Arra pedig már szükség lesz a 12. heti UH-nál. Az első vérvételre is lehet, hogy már akkor megkapod a beutalót.
2014. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
4 hetesen sincsen korán. Legalább kiderül, hogy nem-e csak egy üres petezsákról van-e szó stb illetve elirányít a doki a jövőbeli dolgokról.
2014. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4hetesen még nem érdemes orvoshoz menni, csak abban az esetben ha méhenkívüli terhesség tünetei jelentkeznek.
2014. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Én 8 hetesen voltam először, és a 10. héten védőnőnél és terhesgondozáson, így megkaptam a beutalókat a vérvételre, (amit meg is csináltattam akkor) és a 12.heti uh-ra. Szerintem is menj hamarabb, ha nincs semmi gondod, akkor a 8-10. hét között, akkor már biztosan van szívhang is.
2014. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hamarabb érdemes menni, mert általában külön beutalót és időpontot kell kérni a 12 hetes ultrahangra, amit a legtöbb helyen a nem a nőgyógyász, hanem szonográfus végez el és némely kórházakban 2-3 hét is lehet rá várakozás. [link]

Egyébként 4 hetesen sokszor csak gyanús felritkulást látnak, 5 hetesen petezsákot (de ilyenkor is érdemes menni, ha félsz egy méhen kívüli terhesség esélyétől). Szívhangot 6, de inkább 7 hetes kortól látnak - innen nyilvánítják élőnek a terhességet és kapsz róla igazolást, amivel a védőnőnél jelentkezhetsz az ún. kiskönyvért, amibe a védőnő, nőgyógyász, háziorvos, fogász... beírhatja majd egymásnak a fontosabb leleteid eredményeit, kórelőzményeket vagy ha bármiyen különleges bánásmódot igényeltek (pl. gyógyszer).

2014. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!