Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok. Már...

21 hetes kismama vagyok. Már 7 kilót híztam, utóbbi hónapban 3-at. Nagyon el vagyok keseredve, pedig próbálok odafigyelni. Mit tehetnék, hogy ne hízzak ennyit? Már 70kg vagyok. Szerintetek? Ti hogy álltok vele? Tanácsot szívesen elfogadok!

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

En az elso terhessegem alatt hiztam rohamtempoban, akkor nem ertettem, hogy miert. A vegen rajottem, foleg szules utan, amikor vissza allt a normal etkezesem.

Rengeteg szenhidratot ettem, nem voltak konkret etkezeseim, hanem allo nap ettem, amikor talaltam valamit. Es nem figyeltem oda az anyagcseremre, nem ettem eleg gyumolcsot a rostok miatt, vegig szekrekedesem volt. Ami bement szinte bent is maradt.

25 kg lett a vege, 11 ment le szulessel.

A masodik babammal mar jobban odafigyelek. Nem ehezem soha, nasizni is szoktam, de a reggelit peldaul probalom egy szelet kenyerre korlatozni, inkabb eszem hozza sok felvagottat, sajtot, salatat, paprikat, paradicsomot. Nem eszem, amikor nem vagyok ehes csak azert, mert elottem van az etel. Majd megeszem, amikor ehes leszek. A vacsoram szigoruan csak gyumolcs, salata, vagy zsirszegeny natur joghurt, ami gyorsitja az anyagcseremet. Nem engedem meg, hogy szekrekedesem legyen.

Rengeteg almat eszem.

Most a 34. hetben vagyok es 10 kg-nal jarok. Heti fel kg jon fel fixen felido ota, addig 2,5 jott. Ha igy folytatom es megint annyi megy le szulessel, mint amennyi az elso babamnal, akkor szinte ott leszek, ahol teherbe estem, csak az alakomnak kell majd visszaformalodnia.

2010. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia.én eddig 9 kilót híztam,abból 5-öt az utóbbi 1 hónapban.


21 hetes km

2010. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már elkeseredj! :) Ez normális ennyi idős korban. Én túlsúllyal indítottam, 7 kilót fogytam, abból 1 jött vissza, pedig nem is figyelek annyira oda. Egyénfüggő. Ennyi táplálékra van szükséged, se többre se kevesebbre.

Én is 21 hetes vagyok, pont ma töltöttük. :) Olvastam, hogy ilyenkor heti fél kg is normális.

Kíváncsi vagyok én mikor indulok meg...

2010. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! 24 hetes vagyok, eddig 8 kilót híztam ebből 6-ot az elmúlt 6 hét alatt. :) Na dehát Karácsony volt!!!!!!
2010. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 hetes vagyok és 5 kg-nál tartok, ebből az utolsó 2kg az utolsó 2 hétben jött fel. Pedig odafigyeltem, nem zabáltam még az ünnepek alatt sem, de azért néha egy süti vagy édesség lecsúszott. Ezekben a hetekben jön fel a súlytöbblet nagy része (ami nem feltétlen azt jelenti, hogy rád megy, hanem a baba gyarapodik nagy léptekkel).

Ne rágd magad ezen, felesleges!!!

Az első terhességem alatt én is 20 kg-ot híztam, mikor a fiam 1 éves lett, kevesebb voltam kg-ban mint a terhességem előtt!

Szülés után kell odafigyelni az étkezésre, hogy szép lassan visszanyerd a régi súlyod!


22h kismama

2010. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást!Jól esik nagyon!!!
2010. jan. 7. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

24 hetes vagyok. En Karacsonyig nem is ettem edesseget, egyszeruen nem esett jol. A szekletemmel minden rendben(nalam egy alma fel oran belul beinditja). Az elso 21 heten megis hiztam 9 kg-ot, pedig a pocakom se nott. Most kezd latszani, hogy babat varok, de most megallt a sulynovekedes, az oka azt hiszem az, hogy 3 hete minden este setalunk a parommal fel-egy orat. A setat Te is megprobalhatod. Nekem a doki azt mondta, hogy ha odafigyelek a mertekletessegre, az aranyokra a taplalkozasnal, ne most foglalkozzam a sulyommal. Te se izgulj!

Boldog babavarast!

2010. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyél sok gyümölcsöt mikor rád tör az édeség éhesség.nekem be vált 33 hetes vagyok 10 kg-ot híztam eddig.persze nem mondom h mondj le az édességről de azt inkább napközbe
2010. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne keseredj! A karácsony nagyot dobott szerintem mindenkinél. Én decemberig egy dekát sem híztam, viszont a december +4kg-vel ajándékozott meg. Egyél kevesebb édességet és kenyeret, helyette nasizz narancsot, vagy befőttet. Nekem most ez bejött.
2010. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!