Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondtad el a nagytesónak,...

Hogy mondtad el a nagytesónak, hogy a kistesó nem olyan nemű, amilyet ő akart? Hogy reagált?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt a nagytesó, mikor elmondtad? Fiú volt a nagytesó, vagy lány? Mit szeretett volna és mi lett? Hogy reagált akkor és hogy, mikor megérkezett a baba?

Főleg a 2-7 éves nagytesók érdekelnek, mert kisebbek annyira még fel se fogják, és mert az enyém fiatalabb, mint 7 éves.

A kislányom pár hét múlva tölti a 4-et. Már tudja, hogy jön a kistesó és nagyon szeretné, ha kislány lenne, de próbálom felkészíteni arra is, hogy előfordulhat, hogy fiú lesz. 1 héttel a szülinapja után megyünk a 20 hetes uh-ra, remélem ott kiderül, hogy fiú vagy lány. Valószínű, hogy jön ő is az uh-ra, egyelőre úgy néz ki, hogy nem tudom megoldani, hogy ne jöjjön.

Félek, ha fiú, nagyon el lesz keseredve, esetleg sírni fog az uh-on...hogy oldanátok meg? Ha nem jönne, hogy mondjuk el neki, ha fiú?


2014. júl. 14. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

4 éves volt a lányom, mikor terhes voltam.

Lányt szeretett volna, fiú lett.

Mikor megmondtuk neki hogy kisfiú lesz, tény ként közöltük, nagy örömmel, hú de szuper, kisöcsi lesz, majd játszahattok kalózost, te leszel Wendy, ő meg Pán Péter...

Ez van, el kellett fogadnia, ez nem kívánság műsor, nem lehet választani mint a boltban.

Nem feszegettük ezt hogy most fiú, vagy lány, darab darab, örüljünk neki!

A kórházba jöttek Apaval minden nap, nézegette az ablakon keresztül, mikor haza hoztuk megfogta, énekelt, táncolt neki, hintában hintáztatta, nézte ahogy szopik... Megértő volt mikor nem volt rá időm, mert a picivel kellett lenni.

Aztán ahogy nőtt a pici, a nagy egyre többet tudott a kicsivel lenni, bohóc kódni neki..

Most már 1 éves az Öcsi, nagyon szeretik egymást, a kicsi ha felkel az az első megy át a nagyhoz, mellé fekszik.

Játszanak együtt, boltban a nagy fogja a kicsi kezét, vigyáz rá.


Minenhová együtt megyünk, soha nem visszük a picit akkor mondja veGyünk a kicsinek is, vigyünk neki valamit, de volt hogy elfelejtette nem vittük a kicsit, s kereste hol van, kétségbe esve jött hogy elveszett az Öcsi! Oviban mindig jönnek a csoport társak, simogatják a picit, ő meg olyan büszke hogy az ő testvére!


Ne mondogasd a lányodnak hogy jaj lehet fiú lesz, hanem Cuki pici baba lesz, majd tolhatod a babakocsiban, pelenkázhatod... Ne az legyen hogy csak a lény jó, hanem mindegy mi lesz, akkor is aranyos baba lesz.

2014. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9 éves volt a lányom, amikor kiderült, hogy a várva-várt hugi helyett öcsike van a pocakban. Nem örült, kicsit csalódott volt, de egyébként én is lányra vágytam. Elmondtam neki, hogy ennek meg volt az esélye, 50%, ez van, a lényeg, hogy egészséges. Pár nap alatt helyre tette magában a dolgot. :) A harmadik trimeszterben már büszke volt az öcsikére, azóta is tart a szerelem.
2014. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A terhességem alatt végig mondtam a fiamnak, hogy teljesen mindegy, hogy mit várunk, a pocakban lehet fiú is vagy lány is. Nem tudjuk befolyásolni. Sokszor hoztam fel olyan példákat az ovistársak közül, ahol eltérő illetve ahol azonos neműek vannak, hogy milyen jó nekik, és átbeszéltük, hogy a "jó testvér" csak rajtuk és rajtunk múlik. Ha ő akar egy szuper tesót, akkor az lesz. Pár nap híján 4,5 év van köztük, a kicsi lány, lassan 2 éves, és nagyon jó testvérek, sokat játszanak együtt, figyelnek egymásra, a kicsi sokat tanult a nagytól, a nagy pedig féltőn vigyázza a hugit.

Ja, és ő is egy 4D alatt tudta meg, hogy lány, ki is ment a váróba a mamához, de hazafelé egy vásárlás során már gondolkozott, milyen játékot, ruhát venne neki.

2014. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, merítettem belőlük hasznos tanácsokat. Én is szoktam neki mondogatni, hogy mindegy, hogy fiú lesz vagy lány. Bíztató, hogy a múltkor vittem oviba és ott volt egy kisebb gyerek is. A nagyobb 4 éves volt a kisebb kábé 1.5 éves. Mind a kettő fiú volt. Nem voltak tesók, 3-an voltunk anyukák. A 4 éves fiúnak útban van a kistesója, anyukája már jó kerek:D A lányom és a 4 éves fiú elkezdtek a kicsivel játszani, segítettek neki felállni, megpróbálták elkapni, ha elvesztette az egyensúlyát. A kisfiú még a konektort is eltakarta a kicsi elől, mikor látta, hogy piszkutálja. Mondtam is az anyjának, hogy látom készen áll a kistesó fogadására. Erre ő, hogy az enyém is készen állna, én meg mondtam, hogy jó is lesz, mert az övé is útban van, csak még nem látszik. Szóval készülnek a gyerekek a kistesó fogadására tényleg:DJó volt látni, hogy nem durváskodtak a kicsivel, hanem igazi jó testvér módjára viselkedtek. Meg aztán a lányom is eljátszott a kisfiúval.
2014. júl. 14. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!