Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Strandolás 8 hetes terhesen?

Strandolás 8 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
A nyárra való tekintettel vízparti nyaralást terveztünk a családdal. Szabad fürödnöm akár uszodákban, akár természetes tavakban?
2014. júl. 15. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Saját felelősségre ott fürdesz, ahol akarsz.

De azért nem árt tudni, hogy ahol sok ember megfordul és ezt általában az uszodákra szokták mondani, ott könnyen találkozhat az ember fertőzésekkel, ami nem feltétlenül kellemes és jó még nem terhesen is, de terhesen pedig sokkal rosszabb, ugyanis terhesség alatt például csak egy baba van az ember pocakjában, plusz egy csomó kezelést nem lehet végigcsinálni, mert terhesen sok mindent nem szabad szedni, használni.

Illetve figyelni kell a melegre, a meleg vízre, ugyanis a magzatvízre is hatással lehet a meleg, plusz a melegebb víz alhasi vérbőséget okozhat, ami a terhesség korai szakaszában vetélést, a későbbi szakaszban pedig koraszülést okozhat.

Szóval mindenre odafigyelve és mindent betartva végül is nem tiltott, de nem is nagyon ajánlják, tehát ezt mindenki döntse el maga, hogy bevállalja-e vagy sem.

Itt fogsz hallani olyat, aki szerint egyáltalán nem gond, ő is végig strandolta az egész terhességét, meg olyat is, akik inkább nem kockáztattak. Én az utóbbiakhoz tartoztam kismamaként.

2014. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én se a velencei-tóba se a balatoniba nem fürödnék
2014. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem fürödtem terhesen. Nem bízom a véletlenre. Ha nem megyek bele, akkor a víztől nem eshet bajunk, ha belemegyek, akkor ez a 0% már nem nulla, hanem akár csak 1 is, én nem vállaltam kockázatot. Túlságosan sokat vártunk és küzdöttünk érte ahhoz, hogy ennyi esélyt is adjak neki. Eltelt a 9 hónap, most újra fürödhetek és nem bántam meg a döntést. Én így voltam nyugodt.
2014. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én nem mentem már mikor megtudtam hogy terhes vagyok. meg persze végig is hánytam az első 20 hetet amugy se lett volna kellemes. de sok kismamát láttam korábban strandolni... saját döntésed
2014. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
En pl.nem fürödhetek csak tengerbe mert gombam van ami nem valószínű,h elmúlik ezert főleg uszodàba nem mehetek:((18hkm
2014. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én már irtam ide egy hasonlo kérdésben, ez vot a válaszom:


"én a 36. hétig aquafitnesseztem és aquadynamicoztam... semmit nem kaptam el. ráadásul az orvos mondta, hogy ezt a fajta sportot válasszam a spinning után (azt a 26. hétig tudtam csinálni)" annyit még hozzáteszek, hogy a 11. hétig fel se tünt, hogy terhes vagyok és épp ez idö alatt voltunk nyaralni, ahol 2 hetet buvárkodtunk.

2014. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Ugyan miért ne fürödhetne terhesen??? Én az előző terhességem alatt is végig fürödtem, és most 15 hetesen is már többször fürödtem a Balatonban is és 9 hetesen pedig wellnes szálloda medencéjében. A háziorvosom és a nőgyógyászom is kifejezetten ajánlotta a természetes vízben való fürdést, úszást! Tehermentesíti a gerincet (mondjuk főleg a vége felé érvényes ez), és ha a méhszáj zárt, elég kicsi az esélye fertőzésre. Ha meg éppen fertőzést kapna, ami mesterséges medencékben esetleg előfordulhat, azt is könnyedén ki lehet kúrálni anélkül hogy a babának baja lenne.

De ha mindig a rosszból indulunk ki, akkor bezárhatjuk magunkat a négy fal közé!!

2014. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"De ha mindig a rosszból indulunk ki, akkor bezárhatjuk magunkat a négy fal közé!!"

Na, az ilyenekről beszéltem. Senki nem mondta, hogy valaki azért, mert terhes, burokba kell, hogy tegye magát, de azért nem baj, ha az ember tisztában van egy-egy dolog veszélyeivel is és az alapján saját maga mérlegel, hogy bevállalja-e az adott dolgot vagy sem.

Attól, hogy neked speciel semmi bajod nem lett tőle, az nem jelenti azt, hogy másnak sem lesz.

És azt írod, mert zárt méhszáj. És honnan tudod, hogy mikor nyílik ki? Azt nem lehet érezni. És ha történetesen kinyílik a méhszája valakinek, feljut egy komolyabb bakteriális fertőzés (felszálló fertőzésnek hívják, akármilyen hihetetlen, de van ilyen), akkor könnyen lehet belőle vetélés, koraszülés.

Vagy kicsit melegebb vízbe megy bele, aztán puff, megint csak megvan a baj.

Én senkinek nem mondom, hogy menjen, azt sem, hogy ne menjen, de azért nagy hanggal sem merném állítani azt, hogy ugyan, bátran, nekem sem lett semmibajom. Neked. De 10 nőből meg például 2-nek lett. És sosem lehet tudni, hogy mikor tartozik bele az ember abba a bizonyos 2-be.

2014. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, a világon mindennek van kockázata. Ha kimész az utcára annak is, ha bent maradsz a lakásban, annak is.

Szerintem a 10-ből 2 kicsit nagy arány a valósághoz képest. Így bármit végigfuttathatnák ilyen kriminalisztikai vonalon, hogy ha ezt vagy azt csinálod ez meg az TÖRTÉNHET. De valóban a kérdező dönti el, hogy fürdik-e vagy sem. Én a Balatonnál nőttem fel, nekem ez nem volt kérdés. Ha valaki meg fél, az ne fürödjön. Ennyi.

2014. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és én is megküzdöttem mindkét gyermekemért sajnos, de próbáltam nem bevonzani mások negatív tapasztalatait.
2014. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!