Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb dolgok,...

Mik a legfontosabb dolgok, amiket be kell szerezni a baba születése elött?

Figyelt kérdés
2014. júl. 23. 04:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiságy, pelenkázó, kiskád, babatörölközö (általában pelenka anyagból van), egy pár ruhapelus, nagyobb, kisebb a szájtörlésre, büfiztetésre,bébiőr (ha parás vagy), pici pelus,pihenőszék (he nem akarod mindig ágyban vagy karban terteni, pár db tipegő (ne vegyél túl kicsiből sokat, nem tudhatod mekkora lesz a baba. Én 50-esből vettem 8 db-ot, mert akciós volt vaterán, aztán 49 cm-rrel született a babámnk és 3700 gramm volt, még hosszara jó lett volna, de elég passzentos volt a sok hurka miatt, így inkább az 56-osak voltak rá jók. De ez természetesen babafüggő.

Szoptatáshoz szükséges kellékek (én sok hasznát vettem a szoptatós párnának, de valaki nem szereti), Bepanten a cicifájdalomra (popsikenőcsnek sem utolsó)...Igazából felesleges sokmindent összevásárolgatni, mert menet közben derül ki, hogy mire van szükségetek. Mi vettünk vagy 5 féle cumit, aztán ott csücsül mind a fiókban, mert ujjszopós lett a kis drágánk. Néha az anyatejet cumisüvegből kapta, vettünk egy Aventes cumisüveget, de ezt is menet közben. Később, amikor már tápszerezni kellett, akkor többet (de ezt nem lehet előre tudni. Én 8 hónapig szoptattam)Hirtelen ezek jutottak eszembe

2014. júl. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
meg lázmérő ,köröm vágò ollò, és az elöttem szóló sztm. mindent le írt
2014. júl. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 csomag pelenka, egy kipárnázott fiók (jobb esetben kiságy), néhány ruha, egy takaró :D Szerintem ezek a legfontosabbak, a többi utólag is beszerezhető. Nagyon jó listák vannak a neten keress egyet, szabd testre és már kész is.

Ruhák, pelenka (1-2 csomagnál több nem kell, nem tudod a méretet, nem tudod a baba bőrét stb.), kézi orrszívó,(esetleg orrszívó porszívó), kiságy, hálózsák, 2 takaró, babakocsi, neked vastag betét szülés utánra, 2-3 sapka, lázmérő, kiskád, fürdetőkrém, köldökkezelő eszköz, popsikrém. Ezek a legfontosabbak szerintem. Amiket mi nem használtunk.

- hordozókendő: kisfiam soha nem viselte el, nekem fájt a hátam , nekünk nem vált be

- körömvágó olló: én a mi jóminőségű ollonkkal vágtam mindig is a körmét, mert a gyerek olló semmit nem ért a piha kis körméhez

- légzésfigyelő: 4 hónapig használtunk, jó volt, de utána lemászott róla mindig és egész éjszaka csipogott, végül megszüntettük [link]

kókusz matrac: nekünk szivacs van teljesen jó

2014. júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pelenka, kisruhák, fürdetőkenőcs, alkohol v betadin a köldökcsonkra, vatta v géz ugyanerre.

ezekre biztosan szükség lesz. rengeteg olyan dolog van ami az egyik családnak teljesen felesleges, máshol feltétlenül szükséges. nektek kell végiggondolni hogy mit szereztek be.

2014. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!