Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek a terhességtől. Hány...

Félek a terhességtől. Hány éves korban mondható "normálisnak" ha valaki gyereket vállal? Rengeteg kérdés lent.

Figyelt kérdés

Félek a terhességtől. Normális ez? Na de nem csak a terhességtől.. hanem minden mástól.

Például hogy:

-ott van bennem valaki

-a cigi mennyire káros rá, illetve megundorodnék-e a terhesség alatt a cigitől

-jó anya leszek-e

-együtt maradunk-e a barátommal

-nem-e jön ki hülyén hogy nem vagyunk házasok meg semmi és mégis gyerekünk van

-rosszullétek gyötörnének-e

-egészséges lenne-e

-lenne-e anyai ösztön bennem

-hogy viszonyulna a barátom hozzá

-a sulit hogy tudnám befejezni

-el tudnánk-e tartani

-mennyi lemondással járna

-fáj-e a szülés

-ha nem tudatosan hoztuk össze akkor úgy tekintenének-e rá hogy ez a gyerek "hiba"

-mennyire változna meg a testem és ezt mennyire tudnám elfogadni/változtatni rajta

- 21-22évesen korainak számít-e?

- ha nem érezzük magunkat érettnek a feladatra akkor mi van? (bár én 5-10-15 év múlva sem érezném magam érettnek és késznek a dologra mert lenne bennem egy szégyenérzet)

- megijeszt a tudat hogy egy gyerek nem 10-15 évre szól mint egy kutya, hanem egy életre

- látok embereket akiknek van gyerekük és nem jó körülmények között élnek és attól tartok hogy mi is úgy járnánk

-fogalmam sincs mennyi támogatás jár egy terhes nőnek, esetleg egy gyerek után (aki nem dolgozott, az elmúlt 365 napban nem volt végig biztosítva) és hogy az mennyi mindenre elég az a pénz..plusz az amit a barátom keres

-én sose tudok senkitől semmit elfogadni, de hallottam hogy nem vesznek új babaholmikat az emberek, hanem akiknél felszabadulnak dolgok, azokat továbbadják azoknak akiknek éppen szükségük lenne rá



Nem vagyok pesszimista csak inkább gondolok a rossz dolgokra, mert ha nem úgy lesz akkor kellemesen csalódok, ha meg mégis úgy lesz akkor fel voltam rá készülve (ha lehet)



2014. júl. 25. 15:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

együtt maradunk-e a barátommal? Ez nem függ a gyerektől, de a ez a kérdés egyáltalán felmerül, akkor még nem kell gyereket vállalni.

Ha nem volt még elegendő munkaviszonyod, akkor csak csp és gyes jár, abból nem tudsz eltartani egy gyereket.

Az összes kérdésből az jön le nekem, hogy még nincs itt az ideje.

2014. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%

A cigi rettenetesen káros!

rosszullétek valószinüleg lesznek:)

Mindenképpen csak suli után vállalj gyereket(szerintem)!:)

+csak akkor,ha biztos anyagi háttérrel rendelkeztek,nem ffontos hogy "elkényeztesd" a lényeg,hogy a fontos,alapvető dolgokat meg tudd neki adni.


én 25 éves korom előtt nem szeretnék gyereket az biztos:)



A legfontosabb: ne hibaként gondolj az anyaságra,a gyerek egy jó dolog!:)

2014. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
7éve vagyunk együtt (kisebb nagyobb megszakításokkal!!) és sajnos örülök hogy ezeket a válaszokat kaptam.. nem akartam a kérdésbe írni, hogy ne legyen befolyásoló tényező, de 9hetes terhes vagyok, szerdán lesz "a műtét"...... talán jobb ez így
2014. júl. 25. 16:14
 4/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 27 éves vagyok, második gyermekemet várom. Első lányom 5 éves. 21 voltam mikor megszültem, rá egy hónapra töltöttem a 22-t. Nem dolgoztam előtte, nem volt tervezett, teljesen tönkrement a testem, nem tudok rajta változtatni. Fiatal vagyok de nagyon sok mindenről lemondtam! Császárral született és nagyon rossz volt. Kb ennyi a lényeg!

DE!

Mindennél és mindenkinél jobban szeretem a lányomat!!!! Soha a büdös életben nem tekintettem rá "hiba"-ként! A lehető legnagyobb ajándék az életben. És soha egy percre sem bántam meg, hogy megszületett!!!! Akármiről is kellett lemondanom, Ő mindenért kárpótol engem és a páromat is! Pont ezért vállaltuk a kistesót!

A feltett kérdéseid alapján, na meg az, hogy a sulit hogyan fejeznéd be, szerintem várj még. Főleg ha suliba jársz. Én abban az évben végeztem, amikor teherbe estem. Nem tudtam róla, de a záróvizsgámon már terhes voltam. :)

Először fejezd be a sulit, teremtsd meg a babának a megfelelő hátteret és mire ezek meglesznek, addigra Te is nősz majd ehhez az életre szóló feladathoz!

2014. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
25%

így már más a helyzet!!!!

ahogy emlitettem (2.válaszoló) NE GONDOLJ NEGATÍVUMKÉNT A BABÁRA.

próbáljátok azért megoldani..:))

az is lehet hogy nem lehet többet gyereked,ha most elveteted..

2014. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
igen erre is gondoltam, hogy inkább akkor legyen most, tehát előbb minthogy később egyáltalán ne lehessen aztán továbbgondoltam hogy, mutteromnak (alapból, nem abortusz miatt..) se lehetett gyereke (örökbefogadtak) és talán nem sok esély van arra hogy sorstársak legyünk
2014. júl. 25. 16:21
 7/31 anonim ***** válasza:

A kérdéseidre nem nagyon lehet válaszolni, mindenkinél más és más...

21 évesen sem korai, ha valaki érett rá.

A gyerek kb 20 évre szól, utána úgyis függetlenedik. :)


Ha fel akarsz készülni a rossz dolgokra, az nem baj. Állj neki úgy, hogy utánanézel, milyen esetekben milyen támogatások járnak, mennyit kéne érte dolgoznod, olyan szakmát keress, amiből normálisan lehet élni. Az anyagiakat viszont senki nem tudhatja biztosra, mi lesz később. Nyilván könnyebb gyerek nélkül, de lehet, hogy nem kerülsz majd olyan helyzetbe. Azért akik nagyon rosszul élnek, azoknál mindig van valami a háttérben, pl. hogy nem is keresnek igazán aktívan munkát, nem szeretnek dolgozni, vagy akár, hogy amikor fiatalon lehetett volna, nem akartak tanulni.


A gyereket akkor éled meg hibának, ha valamit te elrontottál. Nem kell a gyereket hibáztatni, vele együtt is meg lehet csinálni bármit.


Úton van a baba, vagy csak aggódsz, hogy véletlenül terhes leszel?

2014. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

milyen suliba jársz, mennyi van még hátra?


Nem mondtad meg sem a barátodnak, sem anyudnak?

2014. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
21 evesen az eskuvonk tervezese elott megbeszeltem a parommal, hogy en 30 eves korom elott nem szeretnek gyereket. O akkor volt 25, annyira szerintem o sem volt erre felkeszulve vagy meg tul fiatal volt a gyerekvallalasra ahogyan en is. Osszehazasodtunk minden rendben ment, de ugy ra 2 evre mar nagyon szeretett volna gyereket (most az iden), es megbeszeltuk hogy mivel az iden koltozunk meg sok a baj vele majd jovore nekiallunk a babaprojektnek. Na de az iden aprilisba teherbe estem, amit egyaltalan nem terveztunk. O nagyon orvendett engem sokkolt a hir. Kellett elteljen par napnak a pozitiv teszt utan, hogy felfogjam azt, hogy anya leszek. Hidd el nekem is millio kerdes atfutott az agyamon. Aztan a pozi teszt utan egy hettel elmentunk orvoshoz, ahol mar hallattszott a kicsi kincsem szivverese. Na az a pillanat mindent megvaltoztatott. Tudtam, hogy en felelek erte es szuksege van ram, egy kicsiny kis elet aki ram van utalva. Ennel csodalatosabb erzest el sem tudok kepzelni. Mostmar nagyon varjuk, hogy megszulessen, habar addig meg van egy kicsi. Azt szeretnem ezzel az egesszel mondani, hogy erre nem tudsz felkeszulni, majd jon minden magatol. A cigivel meg nem volt gond letenni, ahogy megtudtam terhes vagyok letettem.
2014. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

egyik voltosztálytársam 6 hónapos terhes.


második volt oszt.társamnak van egy 2 hónapos fia.


harmadik volt osztálytársam 6 hónapos terhes,ez már a harmadik terhessége.


16/L én is,ők is..

2014. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!