Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Húszas vagy harmincas éveinkbe...

Húszas vagy harmincas éveinkben jobb gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

szerintetek mik az előnyei/hátrányai ha valaki korán vagy épp későn vállalja az első gyereket?


ha van személyes tapasztalatod odaírnád,hogy csinálnád-e másképp,ha tehetnéd?

köszi a válaszokat!



2014. júl. 25. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem annyira az évektõl, mint inkább az életkörülményektõl függ. Van-e hozzá megfelelõ partner (szerintem ez a leglényegesebb), anyagiak, biztonság, felelõsség érzet, stb.

Persze orvosi szempontbòl biztosan a fiatalabb életkor az ideális, de szerintem minden szempontot érdemes.figyelembe venni, és.bele kalkuklálni. Én pl. megfelelõ partner híján 35 fölött szültem, de elõtte nem is éreztem késztetést rá, nem is bántam meg, de igazából az ember nem tudja, hogy mi lett volna, ha...

2014. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%
26 éves vagyok, most várom az elsőt. Szerintem ez a legjobb kor, mert még fiatal anya leszek de már van élettapasztalatom :) A párom harmincas, de ő is így gondolja...:))))
2014. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Inkánbb 20-as,főleg,ha nem 1 gyereket akarsz.:)
2014. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Elsőt majdnem 24 évesen szültem,most várom a másodikat 27 leszek mire megszületik.

Én mindenképpen 30 alatt szerettem volna szülni.A feltételek megvoltak,munkahelyről jöttem szülni ahova visszavettek és most negint eljövök ;)

Még az elején vagyok,de ez a terhesség már nehezebb mint az előző volt.Nem tudom,ha másképp alakulnak a dolgok mi lett volna,de mi így vagyunk boldogok :)

2014. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Én idén 29évesen lettem anyuka. (lehettem volna hamarabb is de 2 kisbabát elveszítettünk)

Ezen inkább nem gondolkozom most már, így sikerült valamiért így kellett lennie.

Én úgy gondolom hogy úgy 25-35 a jó kor, persze vannak kivételek:)

2014. júl. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen szültem az elsőt, most 33 évesen várom a másodikat. Az elsővel sokkal lazább, rugalmasabb voltam, a mostani terhességemet meg végig aggódom. :)

Szerintem mindkettőnek megvan az előnye és hátránya. De igaza van annak, aki azt írta, hogy nem az életkortól függ. Amikor késznek érzed magad rá.

2014. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem az életkortól függ. Mindenképp az életkörülményektől. Megfelelő háttér, megfelelő párkapcsolat. Én az elsőt 21, a másodikat 30 évesen szültem. Talán a másodikat könnyeben vettem, de nem az életkor miatt, hanem a tapasztalatok miatt, hogy már szültem egyszer.
2014. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha megfelelő a háttér és komoly a párkapcsolat..igazából mindegy!én mindenképp 30alatt szerettem volna.hogy a kérdésre válaszoljak,h miért fiatal anyuka akartam lenni,tartok a 30 fölötti több kockázattól,30fölött nehezebben viseled a terhességet,és lefogyni sem olyan könnyű..de ez nem mindenkire igaz,es mindenki maga dönti el,h mikor aktuális neki!
2014. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Midnegyik életkor jo gyereket szülni,előnyei hátrányai.fiatal tapasztalatlan vagy,nem tudod mi vár rád,csak méhedben lévő pocaklakora tudsz figyelni, idöseben tapasztaltabb fáratabb vagy keveseb az energiád dolgod
2021. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!