Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedik a hasam! Most...

Wikeee92 kérdése:

Keményedik a hasam! Most másodszor fordul ilyen elő és még csak 23 hetes vagyok! Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Nagyon megvagyok ilyedve!

2014. júl. 3. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
:) jobb ha megszokod. ez normális. ha nagyon görcsölsz, be lehet venni egy magnéziumot.
2014. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a magnézium szedése ellenére gyakran fog keményedni említsd meg a dokidnak mindenképp. Nekem 24 hetesen már a külső méhszájam nyitva volt,be is fektettek a keményedések miatt,kaptam infúziót,akkor jobb volt,de ahogy hazajöttem ismét keményedett sokat. Nekem nem volt gond belőle,pihenni kell,én időre szültem végül.
2014. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb ilyenkortól rendszeresen keményedett, és egyre erősebben. Szóltam az orvosnak, kiderült, a külső méhszáj nyílik és rövidül a méhnyak. Kórházba nem kerültem, de otthon szigorúan feküdnöm kellett. Elég sok magnéziumot szedtem. Végül 37 hetesen felkeltem, a baba 2 nappal a kiírás előtt született.

Szólj a dokinak legközelebb, hogy keményedsz, az a biztos, mert ilyenkor még nem kéne.

2014. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyermekemnél keményedett/keményedik már ilyenkor, ha megerőltettem magam, vagy elfelejtem bevenni a magnéziumot. A 25. héttől gyakran volt gombóc az egész hasam, amikor munkából mentem hazafelé (kereskedelemben dolgoztam, sokat talpaltam, álltam, pakoltam). Gyakran meg kellett állnom, míg elmúlt. Utólag visszagondolva, ez nem volt teljesen jó, de akkor tapasztalat hiányában ezt nem tudtam, bár valamennyire természetes is. Szerencsére semmi gond nem lett belőle. Most a második gyermekemnél már itthon vagyok, ha megerőltettem magam, akkor előfordul (nem tudok lassítani itthon sem), de most már tudom, hogy akkor le kell pihennem egy kicsit, és plusz magnéziumot kell bevennem. Ha gyakran előfordul, említsd meg a dokinak.
2014. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából velem is ez történhetett hogy megeröltettem magam ugyanis egész nap takarítottam szőnyeget suroltam stb.. És már csak akkor éreztem a keményedést amikor kész lettem!! Azt hittem erősebb vagyok! Egyébként bevettem egy mgb6 és lefeküdtem!!egy óra múlva jobb lett! Köszönöm a válaszokat! Azt hittem ez a keményedés túl korai de akkor ezek szerint nem
2014. júl. 4. 06:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként fájdalomal nem járt!! Csak nagyon kellemetlen volt! Inkább alig kaptam levegőt
2014. júl. 4. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:

biztos, hogy keményedés, nem csak kellemetlen görcs+ puffadás?

ilyen korai terhességben ha 10 másodperc alatt hirtelen felfújódik keményre és rögtön le is megy, akkor tényleg keményedés... amugy valószínűbb a puffadás, mert ilyen kicsi babánál szerintem észre se lehet venni ha megkeményedik a has, főleg ha közben dolgozol...

2014. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hátt lehet akkor puffadás mert hajlamos vagyok túl enni magam :(
2014. júl. 6. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!