Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha agyban nem vagyok még Anya...

Ha agyban nem vagyok még Anya kihathat a testemre is? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
31. hétben járok. Nagyon várjuk már a babát :) Tervezett bébi szóval szerelemgyümölcs :) Viszont nagyon nem szoktam meg a dolgot,hogy én Anya leszek/vagyok. Mindent úgy csinálok mint eddig,meló,takarítás,vásárlás,előző héten festettem a gyerekszobát,stb. Szóval nem érzem magam más állapotúnak sem. Az első trimeszter nagyon húzós volt ,vészes hányás,akkor éreztem a hormonális változást,de azóta semmi. A hasam csak 2 hete kezdett el látszani,simán eltitkolhattam volna a babát ha akartam volna...A súlyom se nőtt egy fél kg-t sem... A cicimen sincs semmi változás. Fogok tudni így szoptatni ? Min változtassak,hogy felkészüljek megfelelően testileg-lelkileg az anyaságra ? Jó anya szeretnék lenni,de már most tanácstalan vagyok...

2014. júl. 28. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodj meg szerintem:) Mivel lenne jobb ha tulaggodnad a dolgokat?:) Egy picit azert vigyazzal magadra a munkat illetoen, picit ha ugy tetszik kimelheted magad. Ne emelj, cipekedj es faraszd ki magad, de a tobbi teljesen normalis. Nem beteg vagy csak terhes.:) Nekem is az elso 3 honap ami ugy telt el, hogy "ereztem" hogy anya leszek. A sok hanyinger meg rosszullet meg alhasi gorcs utan ugy erzem magam mint a terhesseg elott. Nekem anyukam azt mondta, hogy ne aggodjak: a szulesz szobaban nem csak egy kisbaba szuletik hanem egy anyuka is. Mikor a kezemben tartom majd akkor tudni fogom mit kell tegyek. Szerintem veled is ez lesz.:) Kitartast!
2014. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Szia,ne haragudj,de ez egy nagyon buta kérdés.:) (nem megbántásból)

Te "agyilag" nem tudod befolyásolni a testedet.

Első terhességed,valószínű,azért nincs sok változás,van,aki olyan a 40.hétben is,mint aki nem is terhes.

Anyu,mikor velem volt terhes,1 számmal nem nőtt a mérete,szülés előtt akkora volt a pocakja,mindha egyszerűen jól lakott volna,a cicije se nőtt,csak egy picit megduzzadt,egyedül annyi,változás volt,hogy tiszta viszeres lett a lába,aztán 3780g-al születtem.:)

Nem tudom,hova bújtam el.:)

Én a 2. babámmal vagyok terhes,de már most akkora a pocim,mint az elsőnél a 8.hónapban,és még csak 26 hetes vagyok.:)

Szóval,ez nem mindenkinél törvényszerű,hogy nő mindene,és nagy lesz a pocija,persze,mindenki azt várja,hogy látszódjon végre,de ez nem mindenkinél adatik meg.:)

Nyugi,semmi baj nincs veled,ilyen a szervezeted,de az is lehet,hogy most fog beindulni hirtelen.:)

Majd,ha szeretnétek 2.-at,az jobban fog látszani.:)

És fogsz tudni szoptatni,az nem a cici méretén múlik.:)

Ja,az anyai ösztön...Nekem még akkor se volt,mikor a lányomat szülés után a pocimra tették..Semmit nem éreztem,semmit...Sőt,még,mikor hazajöttünk,akkor is úgy fogtam fel,hogy ő itt van,el kell látni,de semmi több.Aztán kb.2 hónap után kezdtek előjönni az anyai érzések,ösztönök,kezdtem nagyon félteni,óvni,ha nem láttam,aggódtam,meg futkoztam be hozzá,hogy mi van vele,nem mertem pár percnél tovább más helyiségbe lenni,mert mindig az járt a fejembe,hogy mi van,ha nem lélegzik,magára húz valamit,ilyesmi.:)

Szóval,az anyai ösztön is jönni fog,van,akinek terhesség alatt,van,akinél szülésnél,van,akinél később,de mindenki rendelkezik vele.:)

Kitartást,és könnyű szülést!!

2014. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Remélem az ösztönök előtörnek majd tényleg előbb-utóbb belőlem :)
2014. júl. 28. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!