Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7. hetes terhes vagyok és az...

7. hetes terhes vagyok és az eddigi 2 vizsgálat alapján ikreket várok. Nagyon félek a két babától! Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, első terhesség, szerettünk volna babát de a 2 baba nagyon feladja a leckét. Vajon képes leszek ellátni mindkettő picit? Ikres anyukák, kismamák ti hogy éltétek meg? Milyen két babával? Egyenlőre még nem választottam magándokit, de szeretnék, esetleg egy nagyon jó, türelmes orvost tudnátok ajánlani Budapesten aki tapasztalt az ikerszülésekkel kapcsolatban?
2014. júl. 28. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, ikkii878
2014. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyelőre csak nagyon vigyázz magadra... még nagyon a korai szakaszban vagytok, félelem helyett inkább örülj nekik.


Az első terhességemből nekem is ikrek születtek, de bennem nem volt félelem, és a férjemben sem. Mi örültünk, és úgy éreztük, különleges ajándékot kapunk. Aki akarja, az képes ellátni őket, bár ez tényleg nehéz. Törekedni kell rá, hogy mindenképp tudd szoptatni őket, ne add majd fel, ha problémák adódnak ebben, kérd szakember segítségét. mert a tápszerezés, sterilizálás, stb. iszonyúan sok időt elvesz, és időből amúgy is kevés lesz.

Jó egészséget kívánok!

2014. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak nekem is 2. terhességéből, tehát már volt egy lányom amikor az ikrek születtek, de én mióta az eszemet tudom ikreket szerettem volna. Egydül látom el őket, már 20 hósak és 4 ves ,nem mondom , hogy mindig könnyű , de az mindent megoldok, kivéve ha oltásra kellett menni. Ne stresszelj, ne agyalj. Majd ha meglesznek, ráérsz agyalgatni, de akkor is csak max, azon, hogy hogy alakítsd a napirendet :)
2014. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Átérzem miről beszélsz, és mik forognak a fejedben. Én is ikreket várok, 20. hetes vagyok. Lombikbabák, van már egy 5 éves lányunk (spontán). Mi tudtuk, hogy ha kettőt kérünk vissza, lehet megmarad mindkettő, de inkább azt sejtette a doki is, hogy inkább valószínűbb, hogy 1 megmarad, és akkor még örülünk, hogy az első beültetésnél megtapad. Hát kérlek sikerült az első beülti és mindkettő megtapadt. Sok idő kellett mire feldolgoztam, ki voltam idegileg, úgy gondoltam így fog eltelni a 9 hónap. Állandóan csak a felmerülő problémák a komplikációkon járt az agyam és depressziós lettem. De mára már jól vagyok, semmiért nem adnám őket és nagyon jól viselem a terhességet. Egyik kislány, másik még titkolózik. Az 16. hétig mondják kritikusnak az ikerterhességet, a simát 12-ig. Nekem sokat segített Métneki Júlia Ikrek könyve. Olvasgasd, abban minden érzés és gondolat le van írva, a gondozás apró lépésekben. Ajánlom. Bármi kérdésed van, vagy csak írnál az érzéseidről, keress privátban bátran!!!!!

2014. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 25. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!