Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok.3 napja...

25 hetes vagyok.3 napja folyamatosan dagadt a bokám. Nem vizesedés, de akkor mi? És miért? Mit tehetek ellene? Első baba,35 éves múltam, és 15 kg túlsúllyal kezdtem a terhességet.

Figyelt kérdés
Van így még más kismmam is? Kedd délutánra kaptam időpontot a dokimtól, de nagyon aggódóm.
2010. jan. 10. 20:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A sógornőm mondta, hogy nem vizesedés, mert, hogy ,ha benyomom nem marad nyoma. Ez így van?
2010. jan. 10. 20:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tuti vizesedés nyugi. Nekem 24. hét óta van, először én is megijedtem, mert ha benyomtam, nem maradt olyan, de az elején ez nem így van. Most már 38+3 hetesen háromszor akkora lett, és benyomva marad, ha nyomkodom....úgyhogy szerintem neked is ez van. Sajnos erre nincs semmi, felpolcolt lábbal pihenj, nekem 2 számmal nagyobb csizmát kellett ez miatt vennem a 32. héten.
2010. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Sómentes diéta segíthet? Vagy azt egyéb miatt javasolják?
2010. jan. 10. 21:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor dagadt a bokám, (még baba előtt) amikor keveset ittam és tartotta a szervezetem a vizet. Akkor a megoldás a sok folyadék volt.

Most 21 hetes vagyok és még nem dagad, holott nem is iszom sokat.

2010. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is akkortájt kezdődött. Ami segít, az tényleg a pihenés. Én éjszakára is teszek egy párnát a lábaim alá, és legalább reggel nem ébredek hatalmas bokával. Sómentes diéta is segít, illetve az nagyon igaz, hogy ha fűszereset eszem, akkor tutira bedagad mindenem. Nem szabad sokáig egyhelyben ülni, és álldogálni. Most az utolsó hetet tapossuk, és nagyon várom már a babát emiatt is, hogy megszabaduljak a víztől!!
2010. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Polcold fel. Pihenj sokat, ne állj és járkálj sokat. Ja, és igyál sok vizet, a vizesedés ellen ez a legfontosabb! Kevés só, kevés fűszer szintén segít.
2010. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez vizesedés!! Nem kell, hogy bennmaradjon az ujjad. Nekem a 16. héttől van, most a 39. hétben járok és nem változott semmit, próbáltam só- és fűszerszegény diétát tartani végig, de ha egy kicsit kevesebbet pihenek, többet mocorgok, akkor ugyanúgy bedagad. Egész nap, ha csak tehetem felpolcolom, éjszaka én is buci párnát rakok a bokám alá, ugyanúgy mint az egyik válaszoló, így reggelre egy kicsit lemegy. Én is 2 számmal nagyobb csizmát hordok és gyógyzoknit, mert minden szorít. Volt olyan, hogy teljesen eltűnt a bokám (ülőmunkát végeztem) estére és nem bírtam talpra állni, borogatni kellett hideg törölközővel. Többek között ezért sem tudtam az utolsó 3 hónapban dolgozni.

Ami nagyon fontos, hogy folyamatosan ellenőrizni kell a vérnyomásodat és a vizelet-fehérjét a toxémia miatt. Nekem még ennyi vizesedés mellett is rendben van, most már minden héten nézik.

2010. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókhoz csatlakozva csak azt tudom mondani, hogy a felpóckolás sokat segíthet. Emellett egyél sok almát, mert az természetes vízhatjtó, de ugyanilyen hatása lehet a bioalmaecetnek is. Én mondjuk egy jódos vizet iszom, aminek szintén ilyen hatása van, és úgy tudom, hogy a Schüssler sók között is van olyan, ami erre hat, és terhesen is ehető.

Mindemellett a jobb vérkeringés miatt fontos a mozgás is, tehát legalább sétálj sokat, a dagadás nem a mozgás miatt, hanem az ülés, vagy álldogálás miatt lehet fokozottabb.

Mnden jót!

(35. hetes mami)

2010. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem só és fűszermentes diétát írt ki a doki, és próbálom betartani több -kevesebb sikerrel, de van ahol azt mondják, hogy ez nem befolyásolja......szóval döntsd el melyiket választod.

2010. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már nyugodtabb vagyok.

Ma nagyon sokat kellett járnom gyalogosan, most alig van megdagadva a bokám.

Vettünk almát, és mivel napi 4 almát képtelen vagyok megenni, megcsináljuk almalének.

A sót nagyon szeretem, de ahol tudok vigyázok.

Könnyű szülést a 39 hetes kismamaának, mindnyájatoknak boldog babavárást.

2010. jan. 11. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!