Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet/kell tenni ahhoz,...

Mit lehet/kell tenni ahhoz, hogy ne hízzunk el a terhesség alatt és után?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 1-2 éven gyermeket szeretnénk férjemmel. Nagyon félek az elhízástól, mert világ életemben duci voltam, de egy éve sikerült lefogynom 82 kg-ról 60 kg-ra (170 cm vagyok)


Ilyenkor kérhetek a orvostól vagy a védőnőtől speciális diétát és mozgástervet. Szeretnék minden fontos tápanyagot megadni a babának, de csak annyit szeretnék hízni, ami feltétlenül szükséges.



2014. júl. 29. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

reggelizni kell

ebéd mellé mindig zöldség gyümölcs

kerülni a tésztát, kenyeret


teljes kiőrlésű dolgokat enni


inkább napi többször enni keveset, nem kevésszer sokat


pont az lenne felnőttként is egészséges, ahogy a gyerekek táplálkoznak

reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora

ha ezt a menüt követed, nem hízol

2014. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, el kell találni egy egészséges életmódot amiben inkább hús és zöldség, tejtermék szerepel és kevesebb szénhidrát tartalmú étel, mint egy rendes diétában csak nem kell annyira szigorúan csinálni. Amúgy van kismamáknak diéta, tudsz majd beszélni erről orvossal és védőnővel egyaránt, érdemes inkább az ő tanácsukat megfogadni majd a terhességedhez mérten. Mozogni pedig sok félét tudsz majd, jóga-úszás-kismama torna stb... ezekről meg tudsz olvasni a neten hogy mit ajánlanak és mit nem.
2014. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, miért voltál kövér. (egy inzulintesztre azért én elmennék) Ha pl. nem volt önuralmad, most sem lesz. Már most elkezdenék valami sportot, mert ha edzett vagy, terhesség alatt is nyugodtan lehet folytatni azt tovább!


És egyébként igen, nőgyógyász segít beállítani a megfelelő diétát, hogy ne hízz el. Viszont: nem biztos, hogy a hasad visszaalakul, nem biztos, hogy a bőröd nem lesz narancsbőrös, szóval látszatra attól még lehetsz kövér, hogy nem konkrétan hájas leszel, mert ugye figyelsz az étrendre.

2014. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha normálisan, egészségesen táplálkozol, nem "zabálsz" két ember helyett és nem tömöd magad nassolni valóval (süti, csoki, péksütemény), nem viszed túlzásba a gyümölcsfogyasztást akkor nincsen mitől tartanod.
2014. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16-200g szénhidrát diéta!!Nagyon jó nem kell lemondani semmiről.38hkm
2014. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
160 bocsi neten keress rá!Cukros kismamák is így étkeznek..
2014. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem inzulinrezisztenciam van, es terhesseg alatt meg jobban be kell tartanom a dietat, eddig csak fogytam, osszesen 7 kilot. Sokmindent kivanok de nem eszem meg, igy noncs is semmi problema a sulyommal, mar boven a normalis tartomanyban van. 14 hkm
2014. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell elhinni azt a baromságot, hogy most kettő helyett eszel....2?? 1 plusz egy tized max.... Persze nem azt mondom, hogy hagyd figyelmen kívül, de ez akkor is úgy baromság ahogy van...
2014. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én inzulinrezisztenciával estem teherbe és hamar cukros lettem a terhességem alatt. Én is a 160-180g-os Ch diétát ajánlom. A babád mindent meg kap, igazából egy egészséges táplálkozásra "buzdít" ez a diéta. Én most 33 hetes állapotos vagyok, 64kg-val kezdtem a terhességem és most 63 vagyok...a babám jól van..még így is 1-2 héttel nagyobb a koránál:)

Esetleg kérd ki egy dietetikus véleményét is.

2014. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van, ami alkati tényező, pl. a vizesedés, az ez által felszedett súlyt nem lehet befolyásolni, viszont itt az a "jó", hogy szülés után 1-2 héten belül ki is ürül a felesleg az ember szervezetéből.

Ha hízékony vagy, akkor annyi, hogy oda kell figyelni a megfelelő étrendre. Inkább sok fehérje (csirke, pulyka, hal, sovány húsok), zöldséggel, szénhidrátszegény körettel. Finomított cukor teljes kiiktatása, minimális fehér kenyér, péksütemény (azért a 9 hónap alatt nem kell fogcsikorgatva szenvedni, hogy egy esküvőn vagy szülinapon nem ehetsz egy szelet tortát), főleg, ha nem lesz gond a cukroddal.

Az italokra nagyon oda kell figyelni, mert sokszor nem is gondolnánk, hogy milyen hihetetlen szénhidrátbombák. Az alkohol (amúgy is tilos), cukros üdítők (egyébként hányós időszakban a kóla vagy gyömbérital kifejezetten segíthet a hányingeren), cukros löttyök (icetea, nestea stb.) kerülendők. Helyette inkább gyümölcstea, víz (ízesítheted facsart gyümilével).

2014. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!